5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Що таке холестерин? Норма холестерину в крові для жінок і чоловіків.

РедагуватиУ обранеДрук

Норма холестерину в крові

Що ви чули про холестерин? Він відкладається на стінках судин і є причиною атеросклерозу, його немає в продуктах рослинного походження, він буває «поганим» і «хорошим» - приблизно так виглядає набір знань середньостатистичної людини про холестерин.

Хочете знати більше? Тоді пропоную вашій увазі серію статей про холестерин. Перша з них розповість про норму холестерину в крові і функціях, які він виконує.

Що таке холестерин і навіщо він потрібен у нашому організмі?

Проведене мною статистичне дослідження показало, що більшість людей вважає холестерин шкідливим для здоров'я. При цьому майже ніхто не знає, які функції він виконує в організмі.

Холестерин - це жирний спирт (тому в інших країнах він називається «холестерол»). Він міститься в оболонках тваринних клітин (мембранах) і надає цим оболонкам міцність. Якщо проводити аналогію з будівництвом, то холестерин - це армована сітка в цегляній кладці.

Найбільше холестерину містять оболонки еритроцитів - 23%, оболонки клітин печінки містять 17%. Біла речовина мозку на 14% складається з холестерину, сіре - на 6%.

Без холестерину не можна уявити травлення, так як саме з нього в печінці утворюються солі жовчних кислот.

Важливу роль холестерин відіграє у виробленні чоловічих і жіночих гомонов (тестостерон, естроген і прогестерон). Значне відхилення рівня холестерину від норми в нижчу сторону може призводити до порушення репродуктивної функції.

У наднирниках холестерин необхідний для вироблення кортизолу, а в шкірі для синтезу вітаміну D. Результати досліджень показують, що зниження холестерину призводить до ослаблення імунітету.

З їжею в організм надходить приблизно 20% холестерину, решті виробляється в організмі (в основному в печінці). Дослідження показали, що синтез холестерину може регулюватися залежно від того, як багато його надходить в організм з їжею.

Норма холестерину в крові у жінок і чоловіків.



Призначення аналізу на визначення рівня холестерину в крові найчастіше відбувається при підозрі атеросклерозу і захворювань серця. До складу дослідження входять три різновиди:

  • загальний холестерин;
  • холестерин-ЛПНЩ («поганий»);
  • холестерин-ЛПВЩ («хороший»).

Якщо ви не розумієте про що йде мова, то прочитайте статтю «Поганий і хороший холестерин».

Так само разом з холестерином часто призначають аналіз на тригліцериди, тому про їх норму я теж написав.

Норма холестерину в крові залежить в першу чергу від віку. Від підлоги вона залежить незначно, тому не у всіх джерелах є поділ.

Норма холестерину залежить від етнічної приналежності - у жителів Індії та їхніх сусідів (Бангладеш, Пакистан) рівень холестерину вище, ніж у інших.  



Згідно з національним доповіді «Все про холестерин», випущеному в 2010 році, рекомендуються такі кордони:

  • норма загального холестерину - до 5,0 ммоль / л;
  • норма холестерину ЛПНЩ - до 3,0 ммоль / л;
  • норма холестерину ЛПВЩ - 1,0-1,89 ммоль / л;
  • норма тригліцеридів - до 1,7 ммоль / л.

При цьому в доповіді згадується, що в 2004 році верхньою межею норми загального холестерину було значення 6,2 ммоль / л, а наведені вище цифри взяті з метою масової профілактики атеросклерозу.

У доповіді не диференціюються показники для чоловіків і жінок і різних вікових груп. Для порівняння я наведу дані ще з кількох джерел.

Вміст холестерину в крові згідно з даними CNN:

Загальний холестерин в крові норма

Холестерин ЛПНЩ норма

Холестерин ЛПВЩ норма

Норма тригліцеридів у крові

Норми холестерину в крові для чоловіків і жінок за даними клініки Eurolab:

Норма холестерину в крові у чоловіків і жінок

З останньої таблиці видно, що з віком норма значно збільшується. І на цьому моменті варто зупинитися трохи докладніше.

В одній зі своїх статей академік К.Г. Уманський згадує про цікаві дослідженнях американських медиків. На початку 2000-х років деякі вчені висловлювали думку про те, що підвищення рівня холестерину після 63 років не має ніякого значення. Трохи пізніше ця межа була знижена до 50 років.

Схожий висновок робить відомий біохімік Жорес Медведєв. У своїй статті «Холестерин: наш друг чи ворог?» Автор наводить кілька досліджень, які підтверджують, що високий рівень холестерину в літньому віці не є відхиленням. Більше того, Медведєв пише, що лікування настільки популярними статинами тільки погіршує здоров'я літньої людини.

Сьогодні я спеціально не буду розповідати про згадані вище дослідженнях. Якщо вас зацікавила дана інформація, то пропоную вам підписатися на мій блог у формі нижче. Найближчим часом я опублікую кілька дуже цікавих статей про холестерин і його вплив на здоров'я :)


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Що таке холестерин? Норма холестерину в крові для жінок і чоловіків.