5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Продукти, що містять залізо. У яких продуктах міститься залізо?

РедагуватиУ обранеДрук

Продукти-містять-залізо

Як і обіцяно було в минулій статті, сьогодні ви зможете дізнатися, в яких продуктах міститься найбільше заліза. У нашому організмі цього мікроелемента міститься зовсім небагато, в середньому 4,2 м З них більша частина (близько 70%) входить до складу гемоглобіну і займається транспортуванням кисню до тканин. Крім цього залізо відіграє важливу роль при зростанні людини, і є провідником нервових імпульсів.

Для повноцінного функціонування організму необхідно отримувати приблизно 1,5 мг заліза на добу. Але, як уже говорилося в минулій статті, лише 10% заліза засвоюється нашим організмом. Тому його щоденна доза повинна становити близько 15 мг.

У яких продуктах міститься залізо?


Так як з тварин продуктів залізо засвоюється легше, то саме з них ми і почнемо. Особливо багаті залізом субпродукти, такі як печінка, легені та нирки. Практично будь-яке м'ясо також є хорошим джерелом даного мікроелемента.

З дарів моря можна відзначити молюсків, креветок, а також чорну ікру. Що стосується молочних продуктів, то вони не тільки містять мало заліза, але ще й заважають його засвоєнню через наявність кальцію.

Мабуть, на цьому закінчимо з тваринними продуктами, так як про найбільш поширені ми поговорили, а інформацією про жаб'ячих лапках і кониках я не володію :)

Переходимо до рослин, серед них теж є продукти багаті залізом. Насправді багато рослинні продукти анітрохи не поступаються тваринам за кількістю заліза. Але от засвоюється таке залізо складніше. Я не можу точно пояснити причину цього явища, проте фахівці в цьому питанні сходяться в думках.

Отже, серед рослинних продуктів, що містять залізо, в першу чергу варто відзначити бобові. Квасоля, боби, сочевиця, горох - всі вони хороші джерела заліза.

Команду фруктів і овочів представляють шпинат, цвітна капуста, картопля, морква, буряк, банани, абрикоси, персики, яблука.

Деякі ягоди та горіхи теж багаті залізом. Серед них чорниця, малина, полуниця, мигдаль та волоські горіхи.

Гречка, житній та пшеничний хліб теж відносяться до продуктів, що містять залізо.

А рекордсменом за вмістом заліза є сушені білі гриби. Коли я вчився в школі, нас вчили, що гриби не є ні тваринами, ні рослинами, але я думаю з точки зору їжі їх можна приєднати до рослинної їжі :) До речі, в свіжому вигляді гриби теж багаті залізом.

Для більшої наочності я склав таблицю вмісту заліза в продуктах. У ній показано, скільки мг заліза міститься в 100 г продукту. Дані в різних джерелах трохи відрізняються, але я не думаю, що це має велике значення.

Вміст заліза в продуктах (мг в 100г продукту)

Тваринного походження

Рослинного походження

Печінка свиняча

19,0

Білі гриби сушені

35,0

Легкі

10,0

Патока

19,5

Печінка яловича

9,0

Пивні дріжджі

18,1

Печінка куряча

8,5

Капуста морська

16,0

Яєчний жовток

7,2

Гарбузове насіння

14,0

Серце куряче

6,2

Какао

12,5

Мова

5,0

Сочевиця

11,8

М'ясо кролика

4,4

Кунжут

11,5

Яйця перепелині

3,2

Гречка

8,3

Яловичина

3,1

Горох

7,0

Ікра чорна

2,5

Чорниця

7,0

Курка

2,1

Халва

6,4

Свинина

2,0

Квасоля

5,9

Баранина

2,0

Боби

5,5

 Гематоген 4,0Гриби свіжі

5,2

Смородина чорна

5,2

Курага

4,7

Мигдаль

4,4

Персики

4,1

Хліб житній

3,9

Ізюм

3,8

Шпинат

3,5

Волоський горіх

2,9

Кукурудза

2,4

Шоколад

2,3

Яблука

2,2

Хліб пшеничний

1,9

Малина

1,7

Макарони

1,6

Морква

0,9

Картопля

0,8

Банани

0,8

Якщо ж ви вирішили отримати залізо з фруктів, то раджу зробити фруктовий салат, який включає в себе як продукти, що містять залізо, так і аскорбінову кислоту. Наприклад, можна зробити салат з бананів, яблук і апельсинів.

Тепер же хочу звернути вашу увагу на деякі особливості засвоєння заліза в організмі. Такі речовини, як вітаміни С і В12 сприяють всмоктуванню заліза в кишечнику, тому ідеальним поєднанням для отримання заліза буде м'ясо з овочами, що містять вітамін С. До таких, наприклад відносяться цвітна капуста і перець.

Зворотний ефект надає кальцій, він погіршує засвоєння заліза. Тому не варто приймати разом, продукти багаті залізом і, наприклад, молоко, сир або сметану.

Негативний вплив також надають чай, кава і червоне вино, так як в них містяться таніни. І ще вона неприємна новина - «ворогом» для заліза є і щавлева кислота, тому, незважаючи на високий вміст заліза в шпинаті і чорниці, засвоїти його організму не вдасться.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Продукти, що містять залізо. У яких продуктах міститься залізо?