5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


В якій позі краще спати? Пози для сну

РедагуватиУ обранеДрук

По-який-позі-краще-спати?

У кожного з нас є улюблена поза для сну. Деякі люди настільки звикають до неї, що просто не можуть заснути в інший.

Виявляється, що неправильне положення тіла в ліжку може привести до дуже неприємних наслідків. Тому сьогодні я розповім вам в якій позі спати найкраще.

«Розтягнений» поза (на животі)

Детально про цю позі я вже писав у статті «Чи можна спати на животі?». Тут же нагадаю основні моменти:

Поза «на животі» утруднює дихання, оскільки в ній відбувається здавлювання грудної клітки.

Незручне положення голови викликає перегин хребетної артерії, що призводить до погіршення кровопостачання головного мозку.

Можна заробити собі зморшки на обличчі.



Спати на животі ПОГАНО

«Королівська» поза (на спині)

Нещодавно по телебаченню повідомляли про те, що вчені визнали цю позу найкориснішою. І дійсно, вона має більше плюсів, ніж мінусів.

Таке положення тіла сприяє найкращому розслабленню всіх м'язів і зняттю напруги з шийного відділу.

Вчені також відзначають, що «королівська» поза покращує травлення і знижує кислотність шлунка.

Особа при такій позі не стикається з подушкою, тому вона найбільш корисна для шкіри. У сні розгладжуються зморшки, і вранці шкіра стає більш еластичною.

Але є люди, яким не рекомендується спати на спині. До них відносяться храпящие і ті, хто уві сні страждають зупинками дихання.

Щоб не порушувалося кровопостачання мозку, важливо правильно розташуватися на подушці. Слідкуйте за тим, щоб голова не була нахилена вперед або закинута назад. Плечі не повинні знаходитися на подушці, а кути повинні обіймати вашу шию. Зверніть на це увагу.

Висновок: спати на спині ДОБРЕ

Поза «зародка» (на боці)

Сама природна поза для сну. При добре підібраній подушці голова буде займати горизонтальне положення, проблем з кровопостачанням мозку не буде. У такій позі м'язи розслаблені, а хребет має природний вигин.

Щоб коліна не стикалися, можна покласти між ніг невелику подушку. Так буде зручніше засипати. З цією метою також можна використовувати край ковдри :)

Ще одне невелике доповнення. Кажуть, що спати краще на правому боці, так як положення на лівому боці створює додаткове навантаження на серце.

Висновок: спати на боку ДОБРЕ

Найбільш поширені саме ці три пози для сну. Але зрозуміло, що ви можете придумати і яку-небудь іншу. У такому випадку в першу чергу зверніть увагу на положення шиї: воно повинно побут таким, щоб кров без проблем доставлялася в головний мозок. Це найголовніше.

Психологи кажуть, що поза сну може дещо розповісти про характер людини. На цю тему я знайшов одне цікаве відео. Не знаю наскільки відповідає дійсності те, що в ньому йдеться. Але все ж дуже рекомендую вам його подивитися :)


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » В якій позі краще спати? Пози для сну