5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Вплив зеленого чаю на тиск. Підвищує або знижує тиск зелений чай?

РедагуватиУ обранеДрук

Вплив-зеленого-чаю-на-тиск

Зелений чай за популярністю сьогодні значно перевершує свого чорного товариша. Напевно, цей напій по праву заслужив таке покликання, так як дійсно має безліч корисних властивостей і вже кілька тисяч років широко застосовується в китайській медицині.

Незважаючи на це, питання про те, підвищує або знижує тиск зелений чай, виявляється дуже спірним. Відповіді лікарів і вчених виявляються абсолютно протилежними! Давайте ознайомимося з версіями.

Зелений чай підвищує тиск.

В основу цієї версії ліг той факт, що в зеленому чаї міститься велика кількість кофеїну. І правда, цієї речовини в ньому в 4 рази більше, ніж у кави! А як відомо, гіпертонікам рекомендують уникати продуктів, що містять у своєму складі багато кофеїну. Хоча питання про вплив кофеїну на тиск теж не самий однозначний.

Зелений чай знижує тиск.



У відповідь на теоретичні викладки, японські вчені поставили експеримент, який показав, що зелений чай тиск знижує. Протягом декількох місяців гіпертоніки регулярно вживали цей напій, і в результаті їх тиск знижувалося на 5-10%. Що стосується швидкого ефекту, то ніяких змін зафіксовано не було.

Підвищує або знижує тиск зелений чай? Нормалізує!

Ще одна версія про вплив зеленого чаю на тиск звучить наступним чином. При вживанні чаю гіпертоніком або здоровою людиною, кофеїн стимулює роботу серця, але в теж час відбувається розширення судин і в результаті ніяких особливих змін не відбувається. Можливо лише короткочасне підвищення тиску, зате в результаті впливу кофеїну проходить головний біль, пов'язаний з підвищеним тиском.

На гіпотоніків зелений чай діє інакше. Кофеїн приводить в норму судинний тонус, який зазвичай порушений при гіпотонії і збільшує частоту серцевих скорочень. В результаті тиск підвищується.



Особистий досвід.

Тільки що я закінчив невеликий експеримент. Сенс полягав у тому, що я заміряв тиск, потім через півгодини випив кухоль зеленого чаю і через ще півгодини провів повторне вимірювання. В результаті як було 135/75 так і залишилося.

Що стосується довгострокового ефекту, то я п'ю зелений чай вже кілька років і ніяких змін тиску теж не помітив.

Заради інтересу, я прочитав відгуки людей про вплив зеленого чаю на тиск на різних форумах. Вони повністю відповідають тій плутанині, яка відбувається в науковому середовищі.

У мене знижений тиск. Постійно п'ю зелений чай і відмінно себе почуваю, а от від чорного не можу заснути + головний біль!

Теж саме (гіпотонія) ... Як вип'ю зеленого чаю більше 1 склянки і понеслося ... Ходжу і тиняюся!  

У мене дуже низький тиск, регулярно п'ю зелений чай ... багато п'ю :) і воно ніколи не спадає.

Дивно, у мене з дитинства 80/60, іноді трохи вище. Так від зеленого чаю я себе тільки людиною і відчуваю.

У мене напрошується очевидний висновок: треба прісушівался до свого організму і не злоупотрелблять, тоді буде все в порядку :)

І тим більше не варто замислюватися про результати експериментів японських вчених, якщо ви п'єте чай в пакетиках. Щось мені підказує, що вони використовували продукт трохи іншої якості :)


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Вплив зеленого чаю на тиск. Підвищує або знижує тиск зелений чай?