5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Чому стираються зуби і що з цим робити?

РедагуватиУ обранеДрук

zub_stiraetsa
Зміст статті:
до змісту ^

Роль здоров'я зубів в житті сучасної людини

Здоров'я зубів - найважливіша складова здоров'я всього людського організму в цілому. Сьогодні ця догма відома навіть малолітній дитині. Сучасне життя набагато більш вимоглива, ніж 100 або навіть 50 років тому. Погана екологія, неякісне харчування, постійні стреси - основні причини багатьох захворювань і ранньої смертності серед населення - не дозволяють нам халатно ставитися до власного здоров'я в цілому і змушують ретельно стежити за станом ротової порожнини зокрема. А останні розробки в галузі стоматології, які зробили процес лікування зубів абсолютно безболісним, перетворили лікаря-стоматолога з найлютішого ворога в кращого друга, який допоможе, вилікує, виправить або просто відповість на питання, що цікавить про те, наприклад, чому стираються зуби.

Крім впливу на загальний стан здоров'я, зуби відіграють важливу естетичну роль у житті кожної людини. Сучасне життя настільки вимоглива, що неприємний запах з рота, викликаний карієсом, або зіпсований зуб можуть стати причиною невдач з кар'єрою або особистим життям. Однак карієс - не єдиний зубної бич сучасної людини. Дуже часто сьогодні багато хто з нас задаються питанням, що робити, якщо стираються зуби? Адже неестетичні жовтуваті плями і смужки на сколеній емалі точно також можуть послужити приводом для відмови у наданні робочого місця, наприклад. Крім того, подібні прояви стіраємості зубів рано чи пізно приведуть до хворобливих відчуттів, які напевно зіпсують вам якість життя.

stiraemost

до змісту ^

Основні причини підвищеної стертості зубів



Слід зазначити, що проблема стіраємості зубної емалі останнім часом різко помолодшала. Якщо раніше з подібними скаргами до стоматолога зверталися, в основному, 40-50 літні, то сьогодні можна нерідко зустріти підлітків і навіть дітей з ознаками того, що стерлася емаль на зубах. А у людей у віці такі процеси протікають набагато швидше, ніж раніше. Причини такої тенденції криються все в тому ж темпі сучасного життя. Всього ж причин того, що стираються зуби, кілька:

  • Підвищене вживання кислоти з продуктами харчування (кислотосодержащимі є всі солодкі газовані напої, фруктові соки, льодяникові цукерки та деякі інші продукти);
  • Стискання зубів у стресовій ситуації і бруксизм (скрегіт зубами уві сні);
  • Підвищене навантаження на зуби, розташовані поблизу втраченого;
  • Невдала пломба або неправильна конструкція зубного протеза;
  • Гіпоплазія (дефекти у розвитку) і флюороз (поява плям на емалі, викликане надлишковим надходженням фтору в організм) зубної емалі;
  • Шкідливі виробничі фактори.

stiraemost

до змісту ^

Профілактика і лікування



Ні для кого не секрет, що запобігти будь-яке захворювання набагато простіше, ніж відновлювати після втрачене здоров'я. Проблема стирання зубної емалі - не виняток. Дотримуйтеся нехитрих профілактичних заходів, і ніколи не зіткнетеся з подібною неприємністю:

  • Вживайте кислотосодержащие напої через трубочку;
  • Контролюйте себе в момент стресу;
  • На виробництві користуйтеся масками і респіраторами, що виключають потрапляння абразивних та інших частинок в ротову порожнину, а при роботі з кислотами регулярно полощіть рот розчином соди;
  • Користуйтеся послугами висококваліфікованих стоматологів.

При перших же ознаках того, що стираються передні зуби (це найбільш кидається в очі) або появи будь-яких інших симптомів, характерних для проблем стіраємості зубної емалі (жовті плями на поверхні, гіперчутливість), слід негайно звернутися до фахівця. Сучасна стоматологія пропонує кілька методів відновлення постраждалих в результаті подібної напасті зубів:

  • Реставрація зуба за допомогою композитних матеріалів;
  • Відновлення зубної емалі за допомогою керамічних вінірів;
  • Протезування.

Застосування композитних матеріалів - найбільш простий і дешевий метод реставрації пошкодженої емалі. Проте з часом вони можуть змінити свій колір. У цьому полягає їх основний недолік. Використання керамічних вінірів забезпечить вам довговічність і збереження первісного кольору, проте такий метод набагато затратнее за часом і коштами. Протезування керамічними коронками використовується при серйозних пошкодженнях, коли обидва вищезазначених методу допомогти не в змозі.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Чому стираються зуби і що з цим робити?