5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Що таке лупа і від чого вона з'являється?

РедагуватиУ обранеДрук

От-чого-з'являється-лупа?

По ідеї, сьогоднішня стаття повинна бути корисна кожному третьому людині на Землі, так як саме третина населення планети за статистикою постійно стикається з проблемою лупи.

Так як ця проблема настільки актуальна, то я напишу цілий ряд статей про лупа і способи боротьби з нею. Але спочатку потрібно визначитися з тим, що таке лупа і чому вона з'являється на наших головах.

Що таке лупа?

Щоб відповісти на це питання, я заглянув в медичну енциклопедію, сходив на прийом до лікаря-дерматолога і, звичайно ж, прочитав купу статей в інтернеті. Я опишу це явище своїми словами. Тому, якщо серед читачів знайдуться незгодні з моїм поясненням, то прошу в коментарі.

Отже, лупа - це просто отшелушеннимі шкіра голови. По суті, виходить, що лупа є у всіх! Але у здорової людини клітини шкіри оновлюються приблизно через місяць і їх складно побачити.

Якщо ж в організмі відбуваються збої, то клітини шкіри відмирають приблизно через 10 днів. Крім того, клітини злипаються між собою і отшелушиваются великими блоками, які ми і називаємо лупою.

Причиною ж прискореного оновлення скальпа є грибки Malassezia restricta і Malassezia globosa, а точніше продукти їх життєдіяльності. Ці грибки також є у всіх, але коли їх стає багато, то починаються проблеми.



Крім того, зазвичай надмірне розмноження грибів супроводжується порушенням роботи сальних залоз: Або секрету сальної залози виділяється занадто багато, або недостатньо. Саме від цього залежить тип лупи.

При жирній лупі частинки особливо великі, склеюються між собою і приклеюються до волосся. Волосся швидко стає жирним, а шкіра голови зудітся.

При зниженому салоотделении, шкіра стає сухою і легко отшелушивается. Частинки лупи в цьому випадку невеликі і розташовуються переважно в лобовій і тім'яній зонах. Сверблячка для цього варіанту теж характерний.

Від чого з'являється лупа?



Як ви вже зрозуміли, шкіра починає швидше відмирати через надлишкової кількості грибків. Тому потрібно розглянути фактори, які призводять до прискореного розмноження грибів на голові. Вони дуже навіть передбачувані.

1. Перенапруга і стреси. Більшість захворювань так чи інакше пов'язані з нервами і лупа не виняток.

2. Порушення в роботі травної системи, зокрема дисбактеріоз.

3. Неправильне харчування. Воно до речі найчастіше і є причиною другої причини. Страждаючі лупою часто мають недолік вітаміну А або В6. А ось жирна і гаряча їжа сприяє появі лупи.

Взагалі мені тема правильного харчування дуже цікава, тому скоро спеціально напишу статтю «Дієта при лупи». Не пропустіть :)

4. Часта сушка волосся феном. Ця звичка багатьох дівчат шкодить і волоссю і шкірі голови. Якщо ви все-таки використовуєте фен, то тримайте його подалі і ставте температуру поменше.

5. Неправильний догляд за волоссям. Частою причиною сухої лупи є занадто часте миття голови. У цьому випадку змивається вся природна змазка - шкірне сало, і шкіра стає сухою. Також важливо правильно вибрати шампунь, але це буде тема окремої статті.

6. Недостатня кровообіг. Припустимо, ви правильно харчуєтеся і отримуєте всі необхідні речовини. Але вони обов'язково повинні доходити до коренів волосся. Щоб поліпшити кровообіг можна робити масаж голови або контрастний душ.

Взагалі, я так розумію, що лупа найчастіше є наслідком якихось інших захворювань. Так що якщо ви стали помічати «сніг на голові», то це є сигналом, щоб задуматися про своє здоров'я.

Сьогодні ви дізналися, від чого з'являється лупа, і що вона з себе представляє. Але тим, хто страждає лупою, напевно, хочеться від неї позбутися! Вирішити цю проблему вам допоможе стаття "Як позбутися лупи?".


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Що таке лупа і від чого вона з'являється?