5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Роль калію в організмі людини. Добова норма калію. Брак і надлишок.

РедагуватиУ обранеДрук

Роль калію в організмі

Всім привіт! Якщо ви читали мої недавні статті про гіпертонію, то, напевно, помітили, що майже в кожній з них були згадані такі мінерали, як калій і магній.

Ці дві речовини відіграють важливу роль в організмі людини, тому я вирішив, що кожен з них заслуговує окремої статті. Почнемо з калію.

Роль калію в організмі людини.

Калій є одним з основних учасників водно-сольового обміну. Велика частина калію (близько 98%) міститься всередині клітин, завдяки чому в організмі підтримується необхідний рівень осмотичного тиску і баланс рідини всередині і зовні клітини.

Крім водно-сольового балансу, калій також бере участь у регулюванні кислотно-лужної рівноваги поряд з іншими мінералами.

Незамінну роль відіграє калій для нормального функціонування м'яких тканин. Він бере участь у роботі м'язів, судин, залоз і внутрішніх органів.

Особливо важливо його участь у роботі серцевого м'яза. Коли калію не вистачає, то його місце всередині клітин займає натрій, який притягує воду і клітини серця набрякають. В результаті набряку клітина не може повноцінно функціонувати: порушується скорочення і проведення імпульсу.



Недолік калію порушує поставку енергії в клітини, так як глюкоза в цьому випадку не перетворюється в енергію. В результаті скорочення м'язів утруднюється, що може призвести до паралічу.

В організмі людини калій виступає як антагоніст натрію, і збільшення вмісту калію призводить до виведення натрію. Звідси випливає, що калій перешкоджає накопиченню солей натрію в судинах, тому вважається хорошим другом серцево-судинної системи.

Добова норма калію в організмі людини.

Всього в організмі людини міститься в середньому 210-250 грамів калію. А добова норма споживання становить 2-5 грамів.

Збільшується потреба при підвищеному потовиділенні або застосуванні сечогінних препаратів.

Дефіцит калію.

Симптомами нестачі калію можуть бути:

  • слабкість, сонливість;
  • судоми, спазми;
  • порушення серцевого ритму;
  • набряки;
  • нудота;

Дефіцит калію найчастіше пов'язаний з неправильним раціоном, що включає в себе безліч солоних продуктів і недостатню кількість овочів, фруктів і горіхів - основних джерел калію.

Іншими причинами можуть стати стреси, застосування сечогінних препаратів, зловживання алкоголем або кави (кофеїн підсилює висновок калію з організму).

Надлишок калію.

Таке можливо при порушенні роботи нирок або наднирників, при прийомі ліків, що містять калій.

Проявляється надлишок калію у вигляді порушення діяльності серця, збудження, порушення чутливості кінцівок. Підвищений вміст калію також збільшує ризик виникнення сечокам'яної хвороби.

От і все, що я можу розповісти про роль калію в організмі людини. Якщо ви хочете щось додати, то обов'язково зробіть це в коментарях.

А наступна стаття буде продовжувати тему, і з неї ви дізнаєтеся про продукти, що містять калій.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Роль калію в організмі людини. Добова норма калію. Брак і надлишок.