5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Вплив емоцій на здоров'я людини

РедагуватиУ обранеДрук

Вплив-емоцій-на-здоров'я

Вченими давно доведено вплив емоцій на здоров'я людини. Одні й ті ж емоції у різних людей можуть виникати в абсолютно різних ситуаціях.

Емоції - це суб'єктивне і суто індивідуальне ставлення людини до подій. Але якась конкретна емоція (наприклад, страх) однаково впливає на організм будь-якої людини незалежно від ситуації, в якій людина відчуває цю емоцію.

Те, що позитивні емоції добре впливають на здоров'я - Це не тільки наша «інтуїтивна здогадка», це науково доведений факт! Позитивні емоції дійсно підживлюють наш організм і сприяють хорошому здоров'ю. У теж час люди, які страждають від депресії і постійно переживають почуття тривоги, більш схильні до різних захворювань.

Як емоції впливають на організм людини?



Чому коли ми перелякані, то можете бігти набагато швидше? Чому серце починає битися сильніше і частіше, коли ми очікуємо результати іспиту або виступаємо перед великою аудиторією?

Тому що емоції готують нас до певних дій. Відповідна емоція готує наше тіло до відповідної поведінки: якщо Ви перелякані, то тіло мобілізується для бегства- якщо Ви відчуваєте гнів, то тіло готуватися нападати. В організмі відбуваються відповідні процеси, що б підготувати нас для дій у конкретній ситуації. Так, під час небезпеки підвищується згортання крові і відбувається її відтік від поверхні тіла - це зменшить втрату крові в разі поранення.

Як показують проведені дослідження, під час радості вивільняються катехоламіни - гормони, що перешкоджають запальним процесам. В цей же час відбувається викид ендорфінів, які здатні зменшити больові відчуття.

Найбільший вплив емоції роблять на серцево-судинну систему. Сильний гнів і тривале подразнення сприяють порушенню роботи серця і розвитку такого захворювання як гіпертонія.

Кровообіг в чому залежить від емоцій: змінюватися пульс, тиск, тонус кровоносних судин. Позитивні емоції викликають приплив крові до шкіри, а також покращують склад крові.

Емоції змінюють ритм дихання: від сильного тиску людина може задихатися. Люди, які постійно відчувають стрес частіше страждають інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів. А у людей, що зазнають позитивні емоції, дихання стає легшим.

Вчені довели, що песимістично налаштовані люди із заниженою самооцінкою, часто відчувають тривогу і страх більше за інших страждають від головних болів, хвороб шлунка і хребта. І навпаки, оптимісти менше схильні до простудних захворювань. Крім того, люди, часто відчувають позитивні емоції легше засинають і міцніше сплять, а це дуже серйозно впливає на самопочуття.

Всі ці факти підтверджують значний вплив емоцій на здоров'я людини. Позитивні та негативні емоції відповідним чином позначаються на Ваше здоров'я. Звідси простий висновок:

Світлі думки в голові - обов'язкова складова здорового способу життя!


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Вплив емоцій на здоров'я людини