5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Вплив комп'ютера на здоров'я людини

РедагуватиУ обранеДрук

Вплив-комп'ютера-на-людини

Сьогодні ми поговоримо про вплив комп'ютера на здоров'я людини. Це «технічне диво» ХХ століття зараз стало незамінним для мільйонів людей. Ймовірно, ви й самі здогадуєтеся, що комп'ютер негативно впливає на здоров'я. Але наскільки небезпечно цей вплив? І чи можна зберегти здоров'я, постійно користуючись комп'ютером? Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся відповіді на ці питання.

Яким чином комп'ютер впливає на здоров'я?

До основних негативних факторів належать:

  • сидяче положення
  • високе навантаження на зір
  • електромагнітне випромінювання
  • вплив на нервову систему і психіку
  • велике навантаження на кисті рук і пальці
  • вплив пилу і бруду

А тепер детальніше про кожен з них і про те, як зменшити шкідливий вплив.

Сидяче положення

Тривалий сидяче положення - цей фактор найбільш негативно позначається на нашому здоров'ї. Унаслідок тривалого сидіння утворюється застій крові в області малого тазу. Це може привести до таких неприємних наслідків, як геморой і простатит.

У того, хто багато сидить, постійно напружені м'язи голови, шиї і спини. Найбільше від цього страждає хребет. В результаті у дітей хребет викривляється, а у дорослих розвивається остеохондроз і радикуліт.

Сидяче положення не є відмінною рисою роботи за комп'ютером. Водіям, наприклад, теж доводитися свій робочий час проводити сидячи. А що було, коли комп'ютери ще не з'явилися? Люди також сиділи і працювали з документами, тільки менш ефективно.

Що робити:

  •  щогодини вставайте і робіть кілька простих фізичних вправ
  •  стежте за позою, у якій ви сидите. Намагайтеся, щоб вона не нагадувала з боку «знак питання»
  •  регулярно займайтеся спортом

Високе навантаження на зір



Навантаження на зір при роботі за комп'ютером має деякі особливості. Коли ми читаємо книгу, то світло відбивається від сторінки. Комп'ютер же сам є джерелом світла. Це ускладнює сприйняття, і очі швидше втомлюються.

Часто додаткове напруження виникає за рахунок невдало підібраного розміру шрифту або погано налаштованої яскравості монітора. Якщо, користуючись комп'ютером, ви не стежите за своїм зором, то воно може різко погіршитися.

Що робити:

  • в перервах робіть гімнастику для очей
  • стежте, щоб було хороше освітлення
  • відстань від очей до монітора повинна бути не менше 55 сантиметрів. Користуйтеся масштабуванням, щоб добре бачити невеликий текст.
  • якщо вам доводиться багато друкувати, то навчитеся робити це «наосліп» - в інтернеті багато різних тренажерів. Коли ви постійно переводите погляд з екрану на клавіатуру і назад, очі і м'язи шиї сильно втомлюються.

Електромагнітне випромінювання

З цього приводу багато суперечок. Виробники сучасних комп'ютерів стверджують, що ніякої небезпеки немає. Проте вчені довели, що електромагнітне випромінювання негативно впливає на розвиток ембріона. У зв'язку з цим навіть з'явилося спеціальне постанова головного санітарного лікаря РФ. Відповідно до нього вагітних жінок необхідно переводити на роботу, не пов'язану з комп'ютером.

Що робити:

  • якщо ви вагітні, то намагайтеся уникати спілкування з комп'ютером


Вплив на нервову систему і психіку

Вплив комп'ютера на нервову систему дуже різноманітно. Згадайте ситуацію, коли комп'ютер зависає або дуже повільно завантажує потрібну інтернет-сторінку.

А пам'ятаєте, як ви забули вчасно зберегти потрібний файл і кілька годин плідної роботи виявилися витраченими даремно? :) А адже відомі випадки, коли у людей через це були інфаркти!

Крім того поширеними явищами ставати інтернет-залежність і ігроманія. Але варто зауважити, що комп'ютер не є єдиною причиною стресів, а залежність від азартних ігор існує вже не одне століття. Вважаю, що негативне вплив комп'ютера на здоров'я в цій області часто перебільшують.

Що робити:

  • намагайтеся не перевтомлюватися. Постійна напруга породжує стреси і депресію
  • регулярно влаштовуйте собі відпочинок, у вас має бути гарний настрій

Велике навантаження на кисті рук і пальці

Постійна робота на клавіатурі є великим навантаженням для м'язів кисті. Наші руки від природи не пристосовані для такої діяльності. Тому тривала робота за комп'ютером може призвести до пошкоджень суглобів і зв'язок кисті.

Подушечки пальців є місцем зосередження нервових закінчень. І постійні удари по клавіатурі можуть призвести до їх оніміння.

Але уявіть, як було тим, хто набирав текст не на клавіатурі, а на друкарській машинці! Так що в цьому плані комп'ютер навіть позитивно вплинув на здоров'я людини.

Що робити:

  • в перервах робіть розминку кистей і пальців
  • стежте за положенням рук при роботі, воно має бути зручним
  • підберіть собі ергономічну миша

Дія пилу і бруду

Вчені дійшли висновку, що на клавіатурі шкідливих мікробів у багато разів більше, ніж на кришці унітазу. А в системному блоці може зібратися достатню кількість пилу.

Звичайно, це погано впливає на здоров'я. Але комп'ютерна пил - це крапля в морі порівняно з пилом на заводі або навіть в бібліотеці! Тому все не так вже й трагічно.

Що робити:

  • не сідайте за комп'ютер з брудними руками
  • приблизно раз на тиждень протирайте клавіатуру спиртом або спеціальними серветками
  • раз на місяць пилососьте комп'ютер. Можна це робити звичайним пилососом (тільки акуратно), але існують і спеціальні.

Отже, ми з'ясували, що комп'ютер негативно впливає на здоров'я людини. Але цей вплив можна мінімізувати, дотримуючись нескладні правила. Хочеться звернути увагу на те, що 15 років тому комп'ютер наносив набагато більше шкоди нашому організму. Тому можна сподіватися, що з часом негативний вплив комп'ютера на здоров'я людини буде зменшуватися.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Вплив комп'ютера на здоров'я людини