5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Норма лімфоцитів в крові у жінок, чоловіків і дітей

РедагуватиУ обранеДрук

Норма лімфоцитів в аналізі крові

Всі ми знаємо що кров - це особлива тканину людського організму, що складається з клітин (еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів) І плазми. Згадані клітини присутні в крові в установленому кількості, що залежить від віку людини і стану його здоров'я. Сьогоднішня моя стаття присвячена лімфоцитам, що представляє імунну систему. Ви дізнаєтеся про норму лімфоцитів в крові у жінок, чоловіків і дітей.

Що таке лімфоцити?

Лімфоцити - найважливіша ланка імунної системи, друга за чисельністю група лейкоцитів, що грає ключову роль в гуморальній і клітинному імунітеті. У нормі лімфоцити в аналізі крові складають 25-40% від загальної чисельності всіх лейкоцитів.

Існує три типи лімфоцитів:

  • В-лімфоцити - розпізнають чужорідні компоненти (антигени) і займаються синтезом антитіл. У периферичної крові їх число дорівнює приблизно 20% від усіх лімфоцитів.
  • Т-лімфоцити - руйнують заражені клітини і не дають поширюватися інфекції. Їх частка складає 66-80%.
  • NK-лімфоцити - вбивають інфіковані вірусами і пухлинні клітини. В середньому норма даного виду лімфоцитів в крові становить 6-20% від загального числа.


Кожен вид лейкоцитів бере участь у формуванні імунної відповіді на конкретному етапі і гарантує нормальну роботу місцевого і загального імунітету.

Норма лімфоцитів в крові у жінок і чоловіків

Число лімфоцитів у представників обох статей в принципі однакове і становить 1,0-4,5х10 ^ 9. В ідеалі в 1 мікролітр крові повинно міститися приблизно 1200-1300 лімфоцитів. Це значення постійно протягом всього життя і якщо виникають зміни, то можна говорити про патологічному процесі.

Норма лімфоцитів в крові жінок може варіювати у зв'язку з особливостями організму. Фізіологічний зміна кількості лімфоцитів відзначається в передменструальний період, з другого триместру вагітності та при пологах.

Яка норма лімфоцитів в крові у дітей?

Як вже було сказано, лімфоцити беруть активну участь у численних імунних реакціях, потреба в яких особливо висока у дітей. З усіх лейкоцитів лімфоцити зустрічаються в дитячому аналізі найчастіше.

У нормі лімфоцити в крові у дітей за своєю кількістю наближаються до максимальної позначки, орієнтовно, з одного місяця і до двох років. Після досягнення цього вікового рубежу чисельність даних клітин повільно зменшується. Зміст лімфоцитів в сполучної тканини в нормі відображено нижче в табличних даних.

Норма лімфоцитів в крові у дітей

У цій статті я постарався докладно і зрозуміло розповісти про норму лімфоцитів в крові у дітей і дорослих, а також про деякі відмінності за статевою приналежністю. Дуже сподіваюся, що підготовлений матеріал був корисний для вас. Читайте також мої статті про причини підвищених і знижених лейкоцитів у крові.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Норма лімфоцитів в крові у жінок, чоловіків і дітей