5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Як робиться ФГС та ФГДС шлунка? Ясна опис + відео

РедагуватиУ обранеДрук

Як робиться ФГС

Що таке ФГС? Як його роблять? Боляче це? Зазвичай такі питання задає людина, який вперше отримав направлення на дослідження шлунка за допомогою ендоскопа. Якщо ви ставитеся до таких, то хочу вас заспокоїти - дослідження під назвою ФГС або ФГДС хоча і неприємно, але не так жахливо як можна подумати.

Якщо ви будете слідувати простим інструкціям доктора і правильно підготувати, то дослідження пройде швидко і без особливих незручностей. А для тих, хто просто панічно боїться проходити ФГС, сучасні технології пропоную провести цю процедуру уві сні. Але про все по порядку.

Що таке ФГС або ФГДС?

ФГС (фіброгастроскоп) - це дослідження шлунку за допомогою ендоскопа. Якщо в ході дослідження відбувається також огляд 12-ти палої кишки, то обстеження називається ФГДС (фіброгастродуаденоскопія). Особливих відмінностей у цих процедур немає.

Суть полягає в тому, що в шлунок вводиться ендоскоп, за допомогою якого фахівець проводить огляд шлунка зсередини. Сам ендоскоп виглядає ось так:

Ендоскоп для проведення ФГС

Розрізняють Відеогастроскоп і звичайні окулярні ендоскопи. Зовні вони майже не відрізняються, але перші мають ряд помітних переваг. По-перше, зображення передається на екран, а по-друге, воно набагато якісніше.

Як робиться ФГС шлунка?

Сам я неодноразово проходив цю процедуру, тому запросто можу описати її у всіх подробицях :)



Для місцевої анестезії кореня язика лікар обробить горло лідокаїном. Але перед цим він обов'язково запитає, чи немає у вас алергії на цю речовину. Якщо алергія є, можливо, вам запропонують інший спосіб анестезії (наприклад, таблетки Фалиминт).

Але якщо ви будете проходити дослідження безкоштовно, то я не гарантую, що з вами будуть церемонитися :)

Коли я проходив обстеження в перший раз (безкоштовно), то не знав про анестезію і мені її чомусь не пропонували. Повинен зізнатися, що з анестезією це дослідження набагато легше пережити. До речі, у всіх інших випадках (і платно і безкоштовно) лідокаїн мені пропонували, і я обов'язково погоджувався :)

Хвилин через п'ять, коли анестезія подіє, лікар почне дослідження.

Дослідження ФГС робиться на лівому боці. Під голову кладеться подушка з рушником, на яке буде стікати слина.



В рот пацієнтові вставляється пластикове кільце (мундштук), його потрібно щільно затиснути зубами. Через це кільце лікар направляє ендоскоп за корінь язика. Після цього він попросить вас зробити проковтує рух і введе ендоскоп в стравохід. Мабуть, цей момент є найболючішим.

Через кілька секунд ендоскоп вже виявиться у вас в шлунку. Доктор подасть у нього повітря, щоб шлунок розправився і почне огляд. Під час огляду лікар буде управляти ендоскопом, і ви буде відчувати трохи неприємні відчуття в шлунку - це нормально.

Якщо у напрямку було призначено зробити біопсію, то спеціальний прилад отщіпнет частинку від стінки шлунка.

Після цього дослідження закінчується. Зворотний шлях ендоскопа буде швидким і зовсім безболісним.

Як поводитися під час ФГС:

Дихайте рівно. Наскільки легко ви перенесете ФГС, багато в чому залежить від вашого дихання. Якщо зможете розслабитися і дихати рівно і повільно, то все буде в порядку.

Дихати можна і носом і ротом. Але мені завжди доктора радили дихати ротом, і я вам порадив би зробити також.

Не намагайтеся проковтнути ендоскоп. У вас неодмінно виникатиме бажання робити ковтальні руху. Постарайтеся робити їх якомога менше.

Залиште забобони. Під час проведення ФГС шлунка з очей, швидше за все, будуть текти сльози, а з рота точно будуть текти слюні :) Не варто турбуватися з цього приводу - це нормальне явище.

Відео як робиться ФГС або ФГДС шлунка

Для більшої наочності я вирішив розмістити відео, в якому показується, як проходить дослідження. Хоча воно англійською мовою, впевнений, вам буде все зрозуміло.

Отже, тепер ви знаєте, що таке ФГС і як робиться це дослідження. Якщо вам найближчим часом належить пройти його, то обов'язково прочитайте ще одну статтю - «Як приготуватися до ФГС шлунка».

Правильна підготовка і спокій дозволять вам максимально легко перенести це корисне для діагностики дослідження.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання

» » » Як робиться ФГС та ФГДС шлунка? Ясна опис + відео