5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Чи можна спати на животі?

РедагуватиУ обранеДрук

Можна-ли-спати-на-животі?

Чи можна спати на животі? Таке питання зазвичай виникає у дівчат, чий тест на вагітність показав позитивний результат :)

Але тут ми цю тему розглядати не будемо, а поговоримо про загальному випадку.

Я, наприклад, все своє життя засипав тільки на животі, і чомусь мені завжди здавалося, що це не дуже корисно. Але особливо з цього приводу ніколи не переживав і міняти позу для сну не збирався.



Тільки от недавно я дуже зацікавився всім, що пов'язане зі сном і, звичайно ж, вирішив з'ясувати наскільки корисно чи шкідливо засипати на животі. Виявилося, що мінусів у такої пози більше, ніж плюсів :(

Але почнемо з плюсів. У животі ураган - засинайте на животі. Медики рекомендують спати саме в цій позі, якщо ви відчуваєте дискомфорт в органах травлення. При здутті живота, газоутворення і кольках така поза допоможе зменшити неприємні відчуття.

Все, на цьому всі відомі мені переваги закінчилися. До речі перед написанням статті я трохи полазив в интеренете і подивився, як інші сайти відповідають на питання про те, чи можна спати на животі.

Так от, більшість з них не називають найголовнішою причини відмовитися від сну на животі! У такій позі порушується кровопостачання мозку, так як голова знаходиться в повернутому положенні і тому передавлюється одна з хребетних артерій.

В одній з програм про здоров'я показували відео, де було змодельовано положення артерій при різних позах сну. Там було дуже чітко видно, що при положенні на животі одна з артерій згинається, а відповідно кров до мозку надходить гірше. Дуже шкода, що я не пам'ятаю, як називалася програма. Так би обов'язково виклав тут відео. У тій же програмі говорилося про те, що більшість інсультів у сні відбувається саме в позі "мерця" (Так ще називається поза сну на животі).

Коли людина лежить на животі, то на грудну клітку виявляється додатковий тиск. Це призводить до того, що легені не можуть повністю розправитися. Тому сон на животі утруднює дихання.

Також сон на животі може привести до сексуальних проблем, як у чоловіків, так і у жінок. Пов'язано це з тим, що на внутрішні органи, у тому числі і сечовий міхур, виявляється неприродне тиск - так стверджують вчені.

Для дівчат існує ще одна проблема. Якщо постійно спати на животі, то на грудях утворюються складочки, які згодом складно виправити. Крім того мнеться шкіра обличчя і з часом з'являються зморшки. Причому якщо ви спите постійно на одній стороні особи, то і зморшки з'являться теж тільки з одного боку. Забавно, так? :)

Загалом, виходить, що спати на животі можна, але не бажано. Особисто я вирішив, що буду поступово позбавлятися від цієї звички. А ви що думаєте з цього приводу?


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Чи можна спати на животі?