5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Скільки потрібно спати людині? Норма сну.

РедагуватиУ обранеДрук

Норма-сну

Скільки потрібно спати людині? Черговий питання по темі здорового сну, який заслужено цікавить багатьох людей.

Питання дуже важливе, тому я приділив йому досить часу і навіть провів невеликий експеримент, результати якого ви сьогодні обов'язково дізнаєтеся.

«Генії сплять чотири години, прості смертні - шість, дурні - вісім» - цей вислів належить Наполеону. Як відомо, сам Наполеон спав саме 4 години на добу.

Про щось подібному говорив Черчилль. І дійсно, багато великих людей приділяли сну набагато менше, ніж третину життя. Але не все - геніальний Альберт Ейнштейн перебував у сні по 11 годин щодня!

У середньому ж за статистикою людина спить 7-8 годин на добу. Часто люди приймають це значення за норму сну. Але що таке В середньому? Один спить 10:00, інший чотири - в середньому виходить сім. Розумієте в чому різниця?

На світі багато людей, які сплять по 3-4 години на добу і чудово себе почувають. Є люди, які сплять всього по годині. А в статті «Скільки можна прожити без сну »я писав про людину, яка взагалі не спав більше десяти років.



З іншого боку, є ті, хто сплять по 9-10 годин і теж не скаржаться на своє здоров'я. Ось так і виходить «в середньому».

Сьогодні більшість вчених схиляються до думки про те, що тривалість сну індивідуальна. І я особисто теж дотримуюся саме цієї позиції, адже всі ми різні і на світі немає двох однакових людей!

Часто відбувається так, що абсолютно здорова людина починає турбуватися через те, що спить менше за інших. Він переживає, починає ковтати різні таблетки для поліпшення сну і в підсумку завдає серйозної шкоди своєму здоров'ю. Не потрібно намагатися бути як усі, прислухайтеся до свого організму!

Більш того, тривалість сну конкретної людини може змінюватися залежно від навколишніх умов, навантажень, віку. Наприклад, немовля спить більше дорослого, а в старості норма сну часто скорочується.



Нещодавно я читав про американського адвоката, який з якихось незрозумілих причин став спати набагато менше, ніж зазвичай. Спочатку він сильно переживав, ходив до лікарів, пив снодійне, а потім просто вирішив використовувати додатковий час для самонавчання. У результаті він став одним з кращих у своїй справі і не відчував ніяких проблем зі здоров'ям.

Тому, якщо ви десь прочитаєте про те, що спати потрібно, наприклад, рівно сім годин, то можете сміливо закривати цю сторінку. Автор не знає, про що він пише.

До речі в одному з досліджень японських учених висувається цікаве припущення про те, що норма сну людини залежить від кількості споживаного кисню. Чим більше кисню споживається організмом, тим довше йому потрібно перебувати у сні.

При цьому звертається увага на те, що споживання кисню збільшується, коли людина відчуває гнів, збудження та інші бажання і емоції. Нібито люди, які знайшли душевну рівновагу, менше за інших потребують уві сні. Цікава теорія, але більше ніде я не зустрічав подібних міркувань.

Тепер зрозуміло, що норма сну для всіх індивідуальна. Але як же її визначити? Щоб дізнатися, скільки мені потрібно спати, я провів невеликий експеримент.

Протягом тижня я записував час, коли я засинав і прокидався. Найважливішою умовою експерименту було те, що прокидатися треба було без будильника. Так як статус студента п'ятого курсу дозволяє іноді пропускати першу пару, то умова була виконана беззаперечно :)

Взагалі я вважаю, що будильник є найлютішим ворогом здорового сну. Прочитайте статтю «Фази сну»І ви зрозумієте чому.

Зазвичай я лягав спати о 23:30 і прокидався в проміжку від 7:00 до 7:30. З урахуванням того, що засинаю я 10-20 хвилин, моя норма сну склала приблизно 7:00 30 хвилин. Виходить, що я той самий середньостатистичний чоловік.

Раджу кожному з вас провести такий досвід. Якщо через необхідність вставати по будильнику ви не можете цього зробити, то займіться цим в найближчу відпустку. А ті, хто вже знають свою норму сну, поділіться з іншими в коментарях!

Ще трохи про тривалість сну.

Вченими різних країн були проведені дослідження, які показали, що люди, які сплять 9 і більше годин на добу, частіше страждають середечно-судинними захворювань, ніж ті, хто сплять 7-8 годин. Крім того соні взагалі більш вразливі і мають меншу тривалість життя.

На сьогодні це все. Слухайте свій організм і вчіться прокидатися без будильника.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Скільки потрібно спати людині? Норма сну.