5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Як правильно заварювати шипшина в термосі?

РедагуватиУ обранеДрук

Як-заварювати-шипшина?

Відвар плодів шипшини в Росії став досить поширеним напоєм, особливо часто він зустрічається в шкільних їдальнях. Воно й зрозуміло, адже плоди та інші частини дикої троянди містять в собі відмінний набір вітамінів і корисних речовин.

Але про користь шипшини ми вже говорили в минулій статті, а сьогодні дізнаємося, як правильно заварювати шипшина в термосі.

До речі, зовсім не обов'язково заварювати шипшина в термосі, є й інші способи, але я вибираю саме цей - по-моєму, він найзручніший. Отже, переходимо до справи.

 Для початку, кілька слів про вибір сировини. Ідеальний варіант, коли ви самі в лісі зберете і засушити ягоди шипшини. Я в цьому сезоні вчинив саме так.

До речі власноручне збиральництво виходить економічно вигідно :) Літр ягід на ринку коштує у нас 120 рублів. Я ж збирав приблизно 2 літри за годину. З урахуванням витрат на транспортування та сушку вийде, що годину такої роботи коштує приблизно 200 рублів - досить непогана розцінка :)



Якщо ж ви купуєте плоди, то звертайте увагу на їх зовнішній вигляд. Ягоди повинні бути буро-червоного або оранжевого кольору, без цвілі. Якщо ж плоди чорні і розсипаються, значить вони сильно пересушені і користі від них буде небагато.

Зберігати плоди найкраще в тканинному мішечку або в банках, які повинні бути сухими та чистими. Щоб за час зберігання не руйнувався вітамін С, необхідно поставити шипшина в темне місце.

Як заварювати шипшина в термосі?

Інгредієнти:



- плоди шипшини;
- окріп;
- цукор (за бажанням);
- сухофрукти (за бажанням).

Процес приготування відвару дуже простий. Спочатку промиваємо ягоди під проточною водою. Потім висипаємо їх у термос з розрахунком 1 столова ложка плодів на 1 склянку окропу. Плоди краще подрібнити, так їм буде простіше віддавати свої корисні властивості. Але зізнаюся чесно, я ніколи так не роблю, бо ліньки :)

У термос також можна закинути невелику жменю родзинок або кураги. Цукор додавайте до смаку. Я часто заварюю шипшина без цукру, а потім п'ю його з медом - так корисніше. А для тих, хто страждає серцево-судинними захворюваннями, буде дуже актуально змішувати шипшина з глодом.

Після того, як всі інгредієнти знаходяться всередині, залийте їх окропом. В термосі повинно залишитися трохи повітря, щоб відвар міг «дихати». Заварюватися шипшина повинен 7-8 годин, тому найкраще готувати його ввечері.

Нещодавно на одному сайті прочитав, що вітамін С руйнується при температурі 80 градусів. Не знаю, наскільки достовірна ця інформація, так що якщо ви в цьому питанні компетентні, то напишіть свою думку в коментарях.

Якщо це правда, то пропоную наступне рішення: заливаємо окріп не відразу, а після того як він охолоне до 80 градусів - от і все :)

Як пити відвар шипшини?

Якщо ви самі вирішили почати пити відвар шипшини для підвищення імунітету або для профілактики авітамінозу, то пропоную випивати по півсклянки 3 рази на день. А якщо пити відвар шипшини вам прописав лікар, то робіть, як написано в рецепті.

Вже кілька разів чув, що після вживання шипшини, потрібно прополоскати рот водою, тому що кислоти, що містяться у відварі, при тривалому контакті руйнують зубну емаль. Прийміть це до відома.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Як правильно заварювати шипшина в термосі?