5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Відвар шипшини. Користь і протипоказання

РедагуватиУ обранеДрук

Чимось корисний-відвар-шипшини

Хоч шипшина і є далеким родичем троянди, його зовнішній вигляд зовсім не приваблює увагу. Але зате внутрішній світ цієї рослини просто приголомшує.

Не часто зустрінеш рослина, що містить в собі стільки вітамінів і корисних речовин. Плоди, листя, квіти і коріння - всі його частини використовуються для приготування різних лікарських препаратів.

Плоди цієї непримітного чагарнику - це просто «акумулятори» здоров'я! Тому сьогодні ми поговоримо саме про відвар шипшини, його користь і протипоказання.

Чим корисний відвар шипшини?

1. Зміцнює серце і знижує тиск. Про цю властивість шипшини я знаю не з чуток. Я був на прийомах у кількох лікарів-кардіологів, кожен з них виписував мені своє лікування, але незмінно в список рекомендацій включалися відвар шипшини і плавання.



Відвар шипшини корисний ще й тим, що зміцнює кровоносні судини і капіляри, знижуючи тим самим ризик виникнення атеросклерозу.

2. Підвищує імунітет. Жоден лимон не зрівняється з шипшиною за змістом вітаміну С, тому відвар цих плодів є відмінним засобом для профілактики простудних захворювань. А якщо ви все-таки захворіли, то шипшина вам в помощь!

3. Профілактика і лікування авітамінозу. Крім кінської дози вітаміну С, плоди дикої троянди багаті вітамінами К, Р і РР, містять ряд вітамінів групи В. Також в наявності є такі корисні речовини як калій, марганець, залізо, каротин та інші. Так що з нестачею вітамінів шипшина справляється на ура.

4. Володіє кровотворних дією. Відвар шипшини сприяє появі червоних кров'яних тілець, тому буде корисний людям, страждаючим недокрів'ям.

5. Плоди шипшини є хорошим жовчогінним. Їх відвар сприяє нормалізації роботи печінки і жовчного міхура.

Крім того відвар покращує розумову діяльність, містить антиоксиданти і є відмінним загальнозміцнюючим засобом.

Протипоказання для застосування відвару шипшини

Найбільш обережні повинні бути люди з порушенням кровообігу. При тромбозах, ендокардітах і тромбофлебітах протипоказано застосування відвару без консультації з лікарем.

Так як плоди шипшини містять велику кількість аскорбінової кислоти, то можуть виникнути додаткові проблеми при гастриті, виразці і підвищеній кислотності.

І природно відвар шипшини протипоказаний тих рідкісних людей, які мають гіпервітаміноз вітаміну С.

Очевидно, що відвар шипшини має в рази більше переваг, ніж недоліків. А для того, щоб користь була максимальною, потрібно знати, як його правильно заварювати. Саме про це і піде мова в наступній статті.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Відвар шипшини. Користь і протипоказання