5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Кава підвищує або знижує тиск? Експеримент!

РедагуватиУ обранеДрук

Кава-і-тиск

Сьогодні, як і було обіцяно в минулій статті, оповідь піде про вплив кави на тиск. Як і слід було очікувати, це питання виявилося спірним. Затятих прихильників думки про те, що кава знижує тиск зустріти майже неможливо. А ось суперечки про можливість кави підвищувати тиск розпалюються серйозні!

Тому окрім теорії я запропоную вам ознайомитися з результатом мого невеликого експерименту. Але почнемо все ж з інформації, яку надають на науковці та медики.

Зважаючи неоднозначності питання, думки експертів розходяться. Тому я дозволив собі вибрати ту теорію, яку вважаю найбільш правдоподібною.

Підвищує або знижує кави тиск - це залежить від конкретної людини. У тому випадку, якщо ваша кров не сильно тисне на стінки артерій, і ви є гіпотоніків, цілком можливо кави підвищить тиск до норми.



Коли з тиском все гаразд, то кава не викликає особливих змін і навіть може іноді знижувати тиск. Пов'язано це сечогінні властивості цього напою і невеликим розширенням кровоносних судин у м'язах під дією кофеїну.

А от чи можна пити каву гіпертонікам - це, мабуть, найважливіше питання! Тут все-таки основна суперечка йде між «Категорично не можна» і «Можна, але не рекомендується».

Кава однозначно не сприяє зниженню підвищеного тиску. І, на жаль, гіпертонікам слід відмовитися або обмежити вживання еспресо і рідних йому напоїв.

Але все це в загальному випадку. Що ж стосується особисто вас, то можна дуже легко визначити, як впливає кава на ваш тиск. Потрібно просто провести експеримент!

Кава підвищує або знижує тиск? Експеримент!

Схема проведення досліду дуже проста: поміряв тиск - випив кави - почекав - поміряв тиск ще раз.

Але хочу звернути вашу увагу на деякі особливості. Якщо ви п'єте каву, то робите це в першу чергу вранці. Ось як раз таки в цей час проводити експеримент не бажано.

Відразу після пробудження тиск звичайно нижче звичайного, тому при повторному вимірі, швидше за все, тиск буде вище. Так що, якщо вирішите робити такий експеримент, зачекайте хоча б годину після розставання з подушкою.

Я ж проводив дослідження вдень у вихідний день і отримав наступні результати:

Для більшої точності я повторив експеримент всього три рази за вихідні. Цифри двох інших дослідів були приблизно такі ж. Якщо врахувати, що прилад має деяку похибка, а тиск і саме по собі трохи змінюється за півгодини, то ніяких вагомих змін кави не справив. Тим не менш, за три спроби, тиск не знизилася ні разу. Ось такі результати!


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Кава підвищує або знижує тиск? Експеримент!