5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Знижені тромбоцити? 10 причин низького рівня тромбоцитів у крові.

РедагуватиУ обранеДрук

Тромбоцити зниженіДва місяці тому я здавав загальний аналіз крові і побачив, що в мене знижені тромбоцити. Піднявши архів всіх наявних на руках аналізів, я з'ясував, що останні два роки рівень тромбоцитів був стабільно знижений - 110-120 * 109/ Л (результатів за більш ранній період у мене немає).

Дивно, але раніше я просто не помічав цього. Хоча ні, дивно трохи інше. За ці два роки я кілька разів був на консультації у гематолога і два тижні проходив діагностику в гематологічному відділенні, і при цьому жодного разу ніхто не звернув мою увагу на знижений рівень тромбоцитів!

Можливо, що таке відхилення від норми є несуттєвим (про норму тромбоцитів можете дізнатися в цієї сатье), І тому ніхто не загострював на цьому увагу. Тим не менш, при найближчому візиті до лікаря, я обов'язково поцікавлюся цим питанням і потім доповню статтю коментарем доктора.

А тепер давайте перейдемо від мого окремого випадку до загального і розглянемо основні причини зниження рівня тромбоцитів.

Причини низького рівня тромбоцитів у крові.

  1. Інфекційні захворювання (віспа, гепатит С, ВІЛ-інфекція)
  2. Аутоімунні захворювання (наприклад, вовчак). Для тих, кому не знайомий термін «аутоімунні», коротко поясню. Так називаються хвороби, коли імунна система приймає клітини власного організму за чужорідні і знищує їх.
  3. Рак крові.
  4. Прийом деяких лікарських препаратів (наприклад, Гепарин, Хінідин, Аспірин).
  5. Дефіцит вітаміну B12.
  6. Зловживання алкоголем.
  7. Інтоксикація важкими металами.
  8. Вагітність.
  9. Продукти, що розріджують кров.
  10. Збільшення селезінки.


Як бачите, серед причин низького рівня тромбоцитів є дуже серйозні захворювання, тому залишати без уваги цю проблему не варто, навіть якщо у вас немає ніяких скарг.

Що робити, якщо тромбоцити знижені?

Зрозуміло, що в першу чергу необхідно встановити причину. Для цього здаються аналізи крові, сечі, а при необхідності також робиться пункція кісткового мозку.



Коли причина встановлена (впевнений, що аж ніяк не завжди виходить це зробити), то стають зрозумілі подальші дії.

Якщо причиною є якийсь препарат, то лікарі постараються замінити його на аналог. Якщо низькі тромбоцити обумовлені нестачею вітаміну B12, то вам призначать його. І так далі.

Буває, що при невеликих відхиленнях від норми, вдається відновити тромбоцити лише за допомогою правильного харчування або деяких народних засобів.

У висновку, потрібно сказати, що знижені тромбоцити часто не викликають ніяких зовнішніх проявів і виявляються випадково при здачі аналізу крові. У зв'язку з цим важливо іноді проходити планове обстеження, а не чекати прояву серйозних симптомів.

У наступній статті розмова піде про зовсім протилежне випадку, а саме про високий рівень тромбоцитів. Якщо ця тема вам буде цікава, то підпишіться на оновлення у формі нижче.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Знижені тромбоцити? 10 причин низького рівня тромбоцитів у крові.