5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Як підвищити гемоглобін?

РедагуватиУ обранеДрук

Як-підвищити-гемоглобін

Вчора почув по телевізору, що приблизно 2 мільярди людей на планеті мають знижений рівень гемоглобіну! Не знаю, правда це чи ні, але в будь-якому випадку проблема анемії сьогодні актуальна. Втім, як і раніше. Думаю, в нашій країні про цю недугу знають усі школярі завдяки урокам історії.

Що призводить до зниженого гемоглобіну, ви можете дізнатися з цієї статті, а про симптоми найбільш популярні анемії я зараз ще раз нагадаю.

Це не все, але самі основні:

1. Підвищена стомлюваність, слабкість, сонливість, запаморочення.

2. Блідне і сушиться шкіра.

3. Порушення серцевого ритму і задишка.

4. Сильно мерзнуть пальці рук.

Такі симптоми, звичайно ж, характерні для багатьох захворювань, але діагностувати недокрів'я дуже просто - потрібно всього лише здати загальний аналіз крові.

Як підвищити гемоглобін?



Хочу відразу ж сказати, що захворювання крові - це не нежить і не застуда. Займатися самолікуванням я б не радив. Тим не менш, знати кілька ефективних способів підвищення гемоглобіну буде дуже корисно. Після узгодження з лікарем вони можуть стати серйозним доповненням до лікування або можуть бути використані в якості профілактики.

Найбільш поширена залізодефіцитна анемія. З назви зрозуміло, що її причиною є брак заліза, а тому і лікування буде в першу чергу пов'язано з вживання продуктів, що містять цей мікроелемент.

Перше, що допоможе вам підвищити гемоглобін - це «залізна» дієта. Детально про продукти, які допоможуть вам справитися з анемією, ви можете прочитати тут.

А в цій статті я хочу розповісти про декілька рецептах, які давно довели свою ефективність і не зажадають від вас особливих затрат.

4 способи підвищити гемоглобін.



Рецепт № 1

Багато хто чув, що для підвищення гемоглобіну слід використовувати гранат. Але аж ніяк не всі знають, що потрібно використовувати його цілком. Є зерна граната можна для профілактики анемії і підтримки гемоглобіну в нормі, але для лікування цього недостатньо.

Щоб підвищити гемоглобін варто взяти гранат і разом з шкіркою прокрутити його через м'ясорубку. Ось такий сік буде набагато корисніше.

Рецепт № 2

Для приготування лікувального коктейлю вам знадобляться декілька морквин, яблуко і молоко. Яблуко і моркву потрібно очистити і відправити в соковижималку. На виході вам потрібно отримати 0,5 склянки морквяного соку і 0,5 склянки яблучного. Змішайте їх з 0,5 склянки гарячого молока і пийте вранці натщесерце за годину-дві до їжі.

Рецепт № 3

Залишимо 0,5 склянки морквяного соку з попереднього рецепту і додамо до нього 0,5 склянки соку буряка - ось ще один спосіб боротьби з недокрів'ям.

Рецепт № 4

Взяти в рівних частинах волоський горіх, курагу, родзинки і мед. Горіхи і сухофрукти перемолоти, додати мед і все перемішати. Зберігати в холодильнику. Що б підняти гемоглобін щодня з'їдайте 1-2 столових ложки цієї високовітамінний суміші. До речі, вона корисна і для загального зміцнення здоров'я.

Звертаю увагу, що ефективність цих рецептів багато в чому залежить від якості продуктів. Тому по можливості використовуйте овочі, вирощені на власному городі.

Поки писав цю статтю, виникла одна логічна, на мій погляд, думка. Кисень в клітини переноситься за допомогою заліза, вони з'єднуються в легенях, куди кисень потрапляє придихом. Як я пам'ятаю з курсу хімії, залізо може утворювати сполуки і з іншими газами. Звідси випливає, що якщо ви йдете вздовж автодороги і дихайте вихлопними газами, то частина заліза буде зайнята ні з киснем. Для тих, у кого заліза і так небагато це особливо важливо, тому проводьте більше часу на свіжому повітрі!

До речі, якщо моя теорія невірна, то все одно проводите більше часу на свіжому повітрі :) Це в жодному разі корисно.

На цьому все, якщо ви знаєте інші перевірені способи, як підвищити гемоглобін, діліться в коментарях.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Як підвищити гемоглобін?