5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Користь і шкода солярію. Спроба викриття!

РедагуватиУ обранеДрук

Як часто можна ходити в солярій?

На початку минулого століття засмагле тіло перетворилося з ознаки селянського походження в обов'язковий атрибут краси. Вважається, що моду на засмагу ввела легендарна Коко Шанель в 20х роках минулого століття.

Правда не факт, що вона зробила це навмисно. Під час круїзу вона засмагла, а коли люди побачили її в Каннах на офіційному заході, то відразу ж підхопили нове віяння.

Також в ітернет масово цитуються її слова про порівняння білого обличчя з таблеткою аспірину, але я б не став приймати всі ці історії за абсолютну істину.

Як би там не було, засмага сьогодні в моді - це факт. Але в нашій країні мати природний загар круглий рік неможливо, тому красуні масово вирушають отримувати загар під лампою.

 А в цей науковці, медики та косметичні магнати ведуть запеклі суперечки про користь і шкоду солярію. Давайте і ми візьмемо участь у цій дискусії і постараємося дістатися до правди. Раджу вам ні в якому разі не кидати читання статті на середині, а обов'язково дочитати її до кінця - там вас чекає дуже цікава новина!

Отже, зважимо всі за і проти.

Користь солярію.

Зовнішня привабливість. Зрозуміло, що це справа смаку, але саме з такою метою більшість людей відправляються в солярій. А на обкладинках модних журналів темношкірі красуні зустрічаються значно частіше. Що стосується користі для здоров'я, то вона полягає в тому, що придбання бажаного зовнішнього вигляду позитивно позначається на настрої.

Синтез щастя. Гарний настрій створює не тільки усвідомлення своєї краси, а й сама процедура засмаги, в ході якої синтезуються ендорфіни. У північних районах зимові депресії від нестачі світла дуже навіть поширені. І солярій дійсно може допомогти вирішити цю проблему.

Джерело вітаміну Д. Факт незаперечний - під впливом ультрафіолету в організмі виробляється вітамін Д, якого так часто не вистачає взимку і на початку весни.

Лікує шкірні захворювання. Дійсно це так: светотерапию призначають при псоріазі та дерматитах, але процедури в цьому випадку обов'язково контролюються лікарем.



Думка, що солярій корисний при вугрової висипки не зовсім правильне. Спочатку УФ-промені трохи виправляють ситуацію, оскільки влаштовують гарний струс імунній системі і висипань стає менше. Але при постійному опроміненні ситуація міняється в гіршу сторону.

Підготовка до засмаги. Ще одне спірне твердження свідчить, що відвідування солярію перед відправкою в теплу країну підготує шкіру і суттєво знизить ризик опіку.

Здається, логіка тут присутня, але на сайті всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) наведена інформація, що така підготовка еквівалентна нанесенню сонцезахисного засобу з мінімальним ступенем захисту.

Підіб'ємо підсумки: депресію можна вилікувати масою інших способів, а вітамін Д можна отримати з продуктів харчування і нетривалого перебування на сонці.

Так що будемо чесні - солярій це жертва, яку вимагає краса.

Шкода солярію.



Зростає ризик меланоми. З усіх джерел в першу чергу заявляють саме про небезпеку розвитку раку шкіри в результаті відвідування солярію. У 2009 році ВООЗ внесла солярій в список канцерогенів, тобто речей, що провокують розвиток раку. А в деяких країнах після цього вийшли закони, що забороняють дітям відвідувати солярій без письмової згоди батьків або взагалі.

Фотостаріння шкіри. Вчені стверджують, що УФ-промені, використовувані в солярії проникають глибоко в шкіру і руйнують колаген та еластин - речовини, що відповідають за еластичність і молодість шкіри.

Танорексія. Так називається залежність від УФ-променів. Можливо, якби не солярії, то світ би ніколи і не почув про це захворювання, але сьогодні воно стало досить поширеним. Маніакальним пристрастю до засмаги найчастіше мають молоді дівчата, які проживають в країнах, де сонце не є надто частим гостем.

Опіки. Безумовно, ризик існує. Але сонячні опіки трапляються набагато частіше. І якщо дотримуватися правила відвідування, то ризик опіку можна звести до нуля.

Знижує імунітет. Шкода солярію для імунної системи підтверджують багато досліджень, але існують і зворотні. Так що факт спірне, але залишимо його в списку.

Підіб'ємо підсумки. Чомусь я думаю, що якби не загар, то мало хто пішов би в солярій розуміти настрій або запасатися вітаміном Д. Тому я вважаю, що похід в солярій - це звичайна жертва заради краси, як косметика, епіляція, каблуки або пластична операція .

Тепер, коли ви знаєте найнеобхіднішу інформацію про користь і шкоду солярію, ви можете все зважити і прийняти рішення. Але я хочу, щоб перед цим ви дізналися ще дещо цікаве!

Викриття!

Ми з вами не вчені і не можемо самі з'ясувати, як насправді який-небудь продукт або предмет впливає на здоров'я. Наша думка часто формується залежно від побаченого по телевізору або від прочитаного в журналі.

Коли я готував цю статтю, я прочитав кілька десятків статей в інтернеті і журналах, подивився кілька передач про здоров'я. Скрізь говорять приблизно одне й те саме. А звідки вони всі взяли ці факти про шкоду солярію?

Я вирішив покопатися глибше і ось що виявив! Пам'ятаєте, я згадував про внесення солярію в список канцерогенів? Сталося це після публікації наукової роботи професора Адель Грін, яка отримала грант на проведення цього дослідження від компанії L'Oreal, яка в свою чергу є одним з лідерів з виробництва засобів для автозасмаги.

Я не буду тут докладно описувати цю історію, кому цікаво просто наберіть в пошуковику ім'я «Адель Грін» і почитайте цікаві факти.

До речі, майже скрізь де пишуть про шкоду солярію згадують про внесення його до списку канцерогенів. Напевно, багатьом ставати страшно від цього факту. Але справедливості заради треба сказати, що сонячна радіація занесена в цей список набагато раніше!

Ну ось тепер я розповів про користь і шкоду солярію все, що знаю. Не заздрю тим, хто після прочитання цієї статті доведеться робити вибір - дуже вже все туманно :)

Що стосується мене, то у мене таких проблем немає. По-перше, після двох хвилин в солярії у мене в півтора рази підвищується пульс. Думаю, що це не дуже добре. По-друге, він мені не дуже-то й потрібен.

На сьогодні все. Якщо не складно, напишіть, будь ласка, в коментарях свою думку про штучне засмагу.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Користь і шкода солярію. Спроба викриття!