5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Люцерна: корисні властивості, застосування.

РедагуватиУ обранеДрук

Корисні-властивості-люцерни

Перед тим як перейти безпосередньо до теми статті, я хочу поділитися з вами цікавою інформацією, яка й спонукала мене до написання цієї статті.

Коли я їжджу в транспорті, то щоб не втрачати час даремно, часто слухаю пізнавальну передачу під назву «Брендятіна». Одна з останніх була присвячена такому бренду як «Amway». Це одна з найбільших компаній мережевого маркетингу, яка займається продажем різної побутової хімії. Так само вони поширюють вітаміни і добавки до їжі. Так ось саме з харчових добавок і почалася їх історія.

У 20х роках минулого століття американський хімік Карл Рембо, який відсидів в китайській в'язниці повертається на батьківщину і придумує рецепт чудодійної добавки до їжі. Її основною речовиною була люцерна, про корисні властивості якої він дізнався в Китаї, де народна медицина використовує її вже не одне тисячоліття.

Рембо вирішив поділитися своїм винаходом з друзями і став роздавати цю добавку всім безкоштовно, запевняючи, що вона помітно поліпшить їхнє самопочуття. У результаті виявилося, що майже ніхто навіть не спробував його вітамінів.

Тоді він вирішив, що буде не роздавати цю добавку, а продавати за високою ціною. У результаті його продукт моментально став «хітом продажів», і більшість покупці стали приходити за добавкою, так як їх самопочуття помітно поліпшувалося! Можливо, це був ефект плацебо, але мені все одно стало дуже цікаво дізнатися про люцерну.



Люцерна являє собою рослина сімейства бобових і використовується в якості кормової культури. Її батьківщиною вважається Азія, але сьогодні вона поширена по всьому світу. Сьогодні існує більше 60 різновидів цієї рослини, але найбільш поширена люцерна посівна, яка є багаторічною рослиною.

У народній медицині використовується надземна частина рослини, яку збирають в момент цвітіння. Найбільше застосування люцерна отримала в китайській медицині, де вона вважається «основою всіх благ».

Корисні властивості люцерни.

Завдяки розвиненій кореневій системі, люцерна отримує з грунту підвищену дозу поживних речовин. У її складі присутні вітаміни B, D, E, K, Р і провітамін А, а також кілька видів корисних білків і хлорофіл.



Вживання люцерни сприяє підвищенню еластичності судин і знижує ризик атеросклерозу, знижує рівень холестерину. Люцерна здатна зупиняти кровотечі, і тому її часто включають до складу антигеморрагическим препаратів. Також її застосовують при профілактиці недокрів'я.

Ще однією корисною властивістю люцерни є наявність у її складі фтору природного походження. Як відомо, цей елемент бореться з розвитком карієсу і бере участь у формуванні зубної емалі. А завдяки наявності вітаміну Д, люцерна застосовується для профілактики рахіту та остеопорозу.

Помічені також і протизапальні властивості люцерни, які застосовуються при лікуванні циститу, виразки шлунка і 12 палої кишки, артриту, туберкульозу.

Люцерна покращує живлення шкіри і уповільнює її старіння завдяки наявності повноцінного вітамінного комплексу в своєму складі. З цієї ж причини її часто використовують як загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб. Як бачите, знадобилося чимало слів, щоб просто перерахувати корисні властивості люцерни!

Застосування люцерни.

Як вже було сказано, основне застосування люцерна знайшла в сільському господарстві в якості корму для тварин. Але в деяких країнах Європи бутони люцерни додають в овочевий салат. Нам теж ніхто не заважає так чинити!

Настій з трави люцерни широко застосовується при боротьбі з ранами. Для його приготування необхідно взяти 2 ст.л. сухого подрібненого листя і залити їх двома склянками окропу. Після проціджування настій слід приймати по 1/3 склянки 3-4 рази на день до їди.

Наступний рецепт застосовують при лікуванні цукрового діабету. Треба взяти 2 ч.л. сухої подрібненої трави і залити їх склянкою окропу на півгодини, потім процідити і випити протягом дня.

Індійські цілителі використовують люцерну для позбавлення від шкідливих звичок. Для цього подрібнену свіжу траву заливають спиртом і настоюють 2 місяці. Після чергового випадку зловживання, охочому вилікуватися дають похмелитися однією склянкою цього настою, розведеного водою. Мильні речовини, що містяться в даному зілля, відбивають тягу до спиртного на довгий час.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Люцерна: корисні властивості, застосування.