5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Корисні властивості імбиру. Чим корисний імбир? Користь чудо-кореня.

РедагуватиУ обранеДрук

Користь імбиру

Всім привіт! Вже давно я хотів дістатися до цього продукту і, нарешті, це сталося. Сьогодні і в кількох найближчих статтях мова піде про імбир.

У цієї рослини багата і яскрава історія. Відомо, що грецький медик Діоскорид використовував імбир для приготування зілля для своїх пацієнтів, що мали проблеми з травленням, а давньоримські цілителі застосовували його для лікування очних хвороб.

У Європі корисні властивості імбиру застосовували для лікування однієї з найвідоміших хвороб - чуми. До речі, якщо будете читати подібні статті на інших сайту, то, швидше за все, зустрінете згадка про те, що в Європі імбирним ім'ям навіть називали вулиці (Ginger street). Яро спростовувати цей факт не буду, але Google Maps знаходить такі вулиці тільки в США :)

Смак і користь імбирного кореня використовували і на Русі: додавали в напої та здобні блюда (в казках не раз можна зустріти згадку про імбирних пряниках). А ось в СРСР імбир був мало поширений. У радянській книзі рецептів я знайшов рівно два рядки про цей продукт. Пов'язано це, напевно, з тим, що вирощувати свій в Радянському Союзі не було можливим, а з імпортом після революції були деякі проблеми.

Але в 21 столітті імбир знову починає підкорювати простори нашої країни. Сьогодні ми вільно можемо купити його як в свіжому, так і в сушеному вигляді. Так, багато хто не знає про користь імбирного кореня. Але судячи з кількості статей в Інтернеті, ситуація різко змінюється в кращу сторону.

З історією на цьому закінчую, адже ще потрібно описати корисні властивості імбирного кореня, а на це піде чимало рядків. Про найпопулярніші доведеться навіть написати окремі статті.

Чим корисний імбир?

1. Бореться з застудою. Думаю, що це найпопулярніше лікувальну властивість імбиру. Детальніше читайте про нього в статті «Імбир при застуді та грипі» (скоро з'явиться).

2. Знижує ризик утворення тромбів. Ця здатність обумовлена наявністю в имбире речовин, які перешкоджають злипанню тромбоцитів.



3. Допомагає при нудоті. Ця властивість імбиру відомо давно і використовувалося для боротьби з морською хворобою. Щоб знизити чутливість до заколисування, потрібно просто пожувати шматочок сирої кореня.

4. Позитивно впливає на травлення. Імбир стимулює виділення шлункового соку, ефективний для профілактики виразкової хвороби. Чай з імбиру корисний при печії.

5. Допомагає схуднути? Упевнений, що багато чули про здатність імбиру знищувати зайві кілограми. Але чи так це насправді чи це якийсь рекламний хід? Я присвятив цьому питанню окрему статтю (скоро з'явиться).

6. Корисний при цукровому діабеті, оскільки містить хром - елемент, що поліпшує чутливість тканини до інсуліну.

7. Допомагає мозку. Імбир стимулює мозкову активність, тому що поліпшує кровообіг. З цієї причини його можна радити людям, зайнятим розумовою працею і дітям.



8. Очищає організм. Імбир має здатність позбавляти організм від усіх видів токсинів: харчових, хімічних, радіаційних. Ця властивість вже підтверджено офіційною медициною, але й задовго до цього стародавні лікарі широко користувалися ним. Існують навіть спеціальні методики очищення, засновані на застосуванні імбиру.

9. Справляється з болем. Наприклад, при ревматизмі, розтягуванні м'язів і зв'язок застосовують компреси з імбирного масла.

10. Корисний для нервів. Аромат імбиру допомагає впоратися з нервоз, стресами, невпевненістю в собі.

3 дослідження про корисні властивості імбиру.

1. Імбир знижує ризик раку кишечника.

Вчені з Мічигану протягом місяця проводили експеримент за участю 30 добровольців. Одним були видані капсули з порошком з імбиру, іншим - плацебо. На початку і наприкінці дослідження у всіх були відібрані зразки вистилки кишечника. Результат показав, що «імбирні» добровольці мали меншу кількість ейкозаноїдів - сполук, що провокують запалення.

2. Імбир допомагає при лікуванні раку.

Уже відоме властивість імбиру боротися з нудотою ще раз підтвердили вчені з США. Експеримент був проведений на пацієнтах онкологічного центру. Зі слів пацієнтів, що приймали імбирний порошок, вони значно легше перенесли хіміотерапію, ніж в минулі рази.

Але важливо відзначити, що ефект був тільки тоді, коли імбир починали приймати за декілька днів до початку лікування.

3. Імбир знижує м'язовий біль.

Цього разу американські вчені згодовували капсули зі свіжим імбиром спортсменам. Упродовж тижня частина добровольців вживала імбир, а потім їх змусили піднімати тяжкості. В результаті було відмічено, що імбир знизив больові відчуття приблизно на 25%.

Багато розмов ходить про користь імбиру для зміцнення чоловічої сили, але в одній передачі по телеканалу «Росія» було чітко сказано, що це не так: впливу на потенцію імбир не надає. Тому дане корисна властивість імбиру я вважаю спірним. Якщо хто-небудь може висловити компетентну думку, то прошу в коментарі.

А знаєте, чим ще корисний імбир? Своєю ціною :) Зізнаюся чесно, я тільки минулого року вперше купив на ринку імбирний корінь і був приємно здивований його доступністю. Думаю, по співвідношенню «корисні властивості / ціна» імбир повинен займати дуже високе місце.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Корисні властивості імбиру. Чим корисний імбир? Користь чудо-кореня.