5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Імбир - протипоказання до застосування. Коли корінь імбиру може завдати вам шкоди?

РедагуватиУ обранеДрук

Імбир - протипоказання до застосування

Добрий день, друзі! У минулих статтях було сказано безліч слів про достоїнства імбирного кореня. Всі вони абсолютно заслужені - імбир дійсно цінний і корисний продукт.

Але, як і будь-який інший продукт, імбирний корінь має свої протипоказання. Саме протипоказання, а не недоліки! Просто деякі властивості для різних людей або в різний час можуть бути як корисними, так і не дуже. Найчастіше властивості імбиру виявляються корисними, але сьогодні ми будемо говорити про той випадок, коли «не дуже».

Імбир: протипоказання до застосування.

Алергія.

Так вже буває, що організм просто не переносить якийсь продукт в незалежності від його цілющих властивостей. Наприклад, у моєї мами, уявіть собі, алергія на мед! Для більшості людей на цій планеті мед буде дуже корисним продуктом, але для неї пара ложок меду в кращому випадку закінчиться викликом швидкої допомоги.

Як визначити алергію? По-хорошому потрібно здати аналізи (кров з вени) і проконсультуватися з лікарем. Але думаю, що набагато частіше вона визначається дослідним шляхом :)

Порушення в серцево-судинній системі.

При таких захворюваннях як гіпертонія або аритмія потрібно з обережністю підходити до вживання імбиру. Не думаю, що в таких випадках імбирний корінь категорично протипоказаний, але консультація з лікарем необхідна точно.



Кровотечі.

Протипоказаннями для застосування імбиру є різні кровотечі (в т.ч. маткові і при геморої), тому що імбир сприяє зниженню згортання крові.

Різні захворювання ШКТ.

Імбирний корінь містить досить багато ефірних масел, тому його не можна використовувати при деяких порушеннях травної системи. До таких в першу чергу відносяться виразкова хвороба шлунка або дуоденальна виразка.

Також шкоду імбир може завдати при дивертикулите, дивертикулезе, неспецифічному виразковому коліті та стравоходу рефлюксі.



Хвороби печінки.

Гепатит і цироз печінки - явні протипоказання для застосування імбиру, тому що під його впливом секреторна діяльність клітин печінки.

Шкідливий імбир і при наявності каменів, як у печінці, так і в жовчогінних шляхах. Як я зрозумів, імбир сприяє виведенню каменів, але він постарається вивести камінь цілком якого б розміру він не був. А з великими каменями такі прийоми можуть обернутися сумно.

Висока температура.

Як же так? Нещодавно я писав, що «вогненний корінь» відмінно справляється із застудою (ось ця стаття), А зараз заявляю, що імбир протипоказаний при температурі! Ключове слово тут «висока». Коли ваш градусник показує 37,0, то імбирний чай буде хорошим засобом для одужання. Але якщо стовпчик ртуті доходить до 38, то імбир може негативно вплинути на ситуацію.

Вагітність.

Ситуація схожа на попередню. Перший час імбир може ефективно застосовуватися для боротьби з нудотою, але через кілька тижнів застосовувати імбир без узгодження з лікарем категорично заборонено. Теж саме стосується періоду вигодовування.

Коли ще імбир може завдати шкоди?

Імбир містить в собі багато речовин і досить активно впливає на організм, а також його вживанні може вплинути на дію лікарських препаратів.

Імбир здатний підсилювати дію препаратів розріджують кров і понижувальних цукор. А ось антиаритмічним таблеткам імбир, навпаки, може перешкодити.

Якщо ви застосовуєте будь-які з перерахованих вище препаратів, то без консультації з лікарем вживання імбиру протипоказано. Але я б проконсультувався і при будь-якому іншому призначеному лікуванні.

Ну от, а думав, що стати буде зовсім короткою! Виходить, що при всій своїй багатосторонньої користь, протипоказання імбир все-таки теж має. Але це, на мій погляд, цілком нормально. Не повинно бути, що б один засіб від усього відразу допомагало - так не цікаво.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Імбир - протипоказання до застосування. Коли корінь імбиру може завдати вам шкоди?