5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Хороший монітор для очей: як вибрати

РедагуватиУ обранеДрук

Хороший монітор для очей: як вибратиНезважаючи на те, що технічний прогрес полегшує життя людям, він завдає і певної шкоди здоров'ю. Наприклад, комп'ютер та монітори дозволяють виконувати багато складних завдань з високою швидкістю і якісно, проте вони чинять негативний вплив на системи людини. Однією з найбільш вразливих зорових систем є оптична. Для того щоб знизити негативний вплив комп'ютера на очі, необхідно обдумано підійти до вибору монітора. Це дозволить зберегти гостроту зору і якість зображення.

Основні характеристики

Деякі вважають, що домашній монітор в меншій мірі впливає на здоров'я, так як вдома людина за комп'ютером проводить менше часу. Однак у великих компаніях, які піклуються про стан і зорі своїх співробітників, прийнято встановлювати тільки дорогі якісні монітори, які також сприяють підвищенню працездатності. Якщо в офісі встановлена стара техніка, то це свідчить про те, що керівник зовсім не піклується не тільки про здоров'я співробітників, але і про загальну продуктивності фірми.

Вибір же домашнього монітора цілком лежить на людині. Необхідно мінімізувати вплив променів на очі і знизити навантаження на оптичний апарат. Спочатку необхідно враховувати два найважливіших параметри:

  • відсутність бликовое зображень при включеному моніторі, матовий корпус і клавіатура;
  • контрастність повинна бути високою.

Наводячи параметри в конкретних цифрах, необхідно, щоб контрастність була менш 600: 1-700: 1. На жаль, деякі виробники йдуть на хитрощі. Наприклад, в інструкції і на упаковці наводяться показники 1000000: 1. Це не брехня, але тут необхідно згадати про одну деталь. Цей показник вірний тільки для повністю чорного або ж повністю білого зображення на моніторі. При реальній роботі з комп'ютером отримати подібні характеристики попросту неможливо, оскільки одночасно будуть присутні і інші відтінки.

Основні типи моніторів



Серед моніторів, пропонованих на сучасному ринку, можна виділити три групи:

  • LED;
  • ЕПТ;
  • Рідкокристалічний.

ЕПТ (електронно-променева трубка), застосовується в наш час вкрай рідко, тому що в більшості випадків зняли з виробництва. Основними їх відмінними рисами є:

  • масивність і громіздкість;
  • велику вагу;
  • високе споживання електроенергії;
  • електромагнітне випромінювання, яке має безпосередній негативний вплив на очі.

Вартість подібних пристроїв становить порядку 20-30 доларів США. Незважаючи на економічну вигоду, наслідки для здоров'я в більшості випадків переважують.



Якщо мова йде про вибір дійсно хорошого монітора, то уваги заслуговують LED. Основною відмінністю є те, що в них використовують світлодіоди. Ця особливість забезпечує наступні характеристики:

  • висока контрастність;
  • чіткість зображення;
  • відмінна яскравість;
  • знижене споживання енергії (майже вдвічі);
  • відносно невисока ціна;
  • екологічна безпека;
  • невеликі габарити.

Рідкокристалічні монітори є найдорожчими, оскільки в низ застосовується ціанофеніл, який незважаючи на рідку форму зберігає всі властивості і характеристики кристалів. Повна вартість безпосередньо визначається розміром монітора, але частіше вона вельми доступна. Очі при цьому не сильно втомлюються. Крім того, такі екрани не вивчають ніяких електромагнітних хвиль, що також позитивно впливає на здоров'я пацієнтів.

Матриці

При виборі монітора значення мають і приємним матриці. В даний час їх налічується кілька типів:

  • TN вважаються найбільш доступними і дешевими;
  • VA (MVA, PVA та ін.) Менш шкідливі для здоров'я і забезпечують високу чіткість зображення, при цьому вартість їх висока;
  • S-IPS досить нерозповсюджений, але дуже якісний тип екранів, вартість з також висока.

Інші параметри

При виборі якісного монітора необхідно, щоб:

  • була гарна передача кольору;
  • було прийнятний час відгуку;
  • був хороший кут огляду.

Ці параметри є, скоріше, другорядними, оскільки не мають прямого впливу на зір.

Однак, який би хороший монітор ви не придбали, необхідно дотримуватися ряду правил. При їх виконанні, можна розраховувати на збереження зору і здоров'я. Вимоги перераховані нижче:

  • екран слід розташовувати на рівні очей;
  • відстань від очей має становити близько п'ятдесяти сантиметрів;
  • необхідно забезпечити додаткове підсвічування монітора;
  • необхідно уникати появи відблисків на моніторі;
  • при роботі слід влаштовувати перерви (15 хвилин щогодини).

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Хороший монітор для очей: як вибрати