5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Електронні гаджети на варті здоров'я очей комп'ютерних користувачів

РедагуватиУ обранеДрук

Електронні гаджети на варті здоров'я очей комп'ютерних користувачів (новини офтальмології)Часи такі, що практично всі свідоме населення планети має деяку ступінь залежності від комп'ютерів, планшетів і смартфонів.



Відомо, що і діти і дорослі, проводячи перед різного виду моніторами, до 90% всього денного часу. Власне, тому й не дивно, що на носі кожного п'ятого користувача красуються окуляри, і число це неухильно зростає. Павда, тепер про збереження зору дітей і дорослих, дбатиме унікальний пристрій I-CARE, яке було представлено на конкурс Liton Award дизайнерами Zhichao Xue і Chen Yizi. До речі, саме ця розробка і здобула перемогу.


Навіть назва концептуального пристрою I-CARE, перекладається з англійської як «я дбаю». Воно являє собою датчик, забезпечений інфрачервоним далекоміром, який прикріплюють зверху до корпусу монітора. Гаджет покликаний стежити за тим, щоб працюючий за комп'ютером людина дотримувався дистанції від очей до монітора не менше, ніж півметра. Поки відстань дотримується, демонстрація зображення на екрані відбувається у звичайному режимі, точно такому ж, як бачать люди без подібного «електронного вихователя». Якщо ж апарат «помічає», що відстань скоротилося, і дитина (чи дорослий) від екрану в небезпечній близькості, зображення моментально стає розмитим. Тим самим даючи зрозуміти, що порушене головна умова роботи за комп'ютером, і тільки виправивши положення «порушник» зможе знову прочитати або подивитися необхідне.

Розробники впевнені, що цей гаджет призведе до вироблення у комп'ютерних користувачів певного рефлексу стежити за відстанню до монітора, і допоможе тим самим зберегти зір молодому поколінню або не погіршити ситуацію тим, хто вже змушений носити окуляри.


РедагуватиУ обранеДрук

» » » Електронні гаджети на варті здоров'я очей комп'ютерних користувачів