5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Причини виникнення шкідливих звичок

РедагуватиУ обранеДрук

Причини-шкідливих-звичок

Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся про найпоширеніші у світі причини виникнення шкідливих звичок. До речі, чому ви подумали, що мова піде про наркотики, горілці і сигаретах? А гризти нігті і розкидати шкарпетки по всій квартирі - це хіба не шкідливі звички? :) Насправді шкідливих звичок дуже багато. Але сьогодні ми дійсно поговоримо про ці три самих злісних ворогів здорового способу життя.

Мабуть, причини виникнення залежностей від алкоголю, тютюну та наркотиків трохи відрізняються. Але я вирішив написати про все в одній статті, так як спільного у них досить багато.

Отже, найпопулярніші причини шкідливих звичок (за зростанням):

1. Спадковість

Існують генетичні фактори, які не залежать від поведінки людей. У людини з народження може бути підвищений рівень гормону дофаміну. Тоді йому буде властиво постійно шукати нові відчуття, йти на ризик. За певних обставин чимось новим можуть стати, наприклад, наркотики.



Звичайно, генетика може бути тільки тлом, на якому розвивається залежність. Цю причину я назвав скоріше заради інтересу, навряд чи вона може мати великий вплив.

А от батьки зі шкідливими звичками - це більш серйозна причина. За статистикою дитина, чиї батьки страждали алкоголізмом, має в 5 разів більше шансів також призвичаїтися до спиртного. Навіть якщо виховується він в іншій родині.

2. Суспільство

Часто шкідливі звички дозволяють бути «своїм» у компанії. В одному з опитувань 20% курців школярів зізналися, що курити вони почали через те, що курять їхні друзі. А алкоголь у багатьох є незамінним атрибутом відпочинку. І непитущому в такій компанії доведеться нелегко.

Багато підлітків хочуть здаватися дорослими. Саме для досягнення цієї мети вони і починають пити, курити і матюкатися.

Крім того, багато хто вважає сигарети і наркотики модним. Це більше стосується дівчат. Таким чином, вони хочуть виглядати більш оригінальними і більше подобатися хлопцям.

3.Способи заспокоїтися, піти від проблем

Спиртне і сигарети є дуже поширеними способами боротьби зі стресом. Раніше я часто помічав, як футбольні тренери під час матчу викурюють по півпачки цигарок.

Багато проблем також дуже просто «вирішуються» за допомогою алкоголю і наркотиків. Людина дивиться на ситуацію іншими очима і перестає бачити проблему. Але це триває недовго і звичайно тільки погіршує стан справ.

4. Відсутність сили волі і слабкий характер

На мій погляд, це головна причина виникнення шкідливих звичок. Особистість з характером ніколи не візьме в руки сигарету просто тому, що так роблять інші.

Хіба сильна людина буде намагатися позбутися проблеми, запиваючи її алкоголем? Ні, тому що він знає, що таким способом питання не вирішиться.

Якщо ж у вас є (або колись були) шкідливі звички, то мені буде цікаво дізнатися про причини їх виникнення. Діліться ними в коментарях. А про те як від цих звичок позбутися, я скоро напишу.


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Причини виникнення шкідливих звичок