5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Скільки грам білка в білку яйця? А також кілька цікавих фактів про яйця

РедагуватиУ обранеДрук

Скільки білка в курячому білку?

За минулий рік несучки Росії виробили 42 млрд яєць. Якщо розділити це число на кількість населення, виходить 277 яєць на людину в рік. Мабуть, такі дані не повинні викликати подиву, адже яйця є доступним продуктом, але в теж час володіють високою поживною цінністю і містять цілий комплекс необхідних мінералів.

Про користь яєць на блозі вже написана окрема стаття, і я рекомендую її вам обов'язково прочитати («Користь і шкода курячих яєць»). Сьогодні ж мова піде виключно про склад яєчного білка. «Скільки білка в білку яйця?» - Таке каламбурний запитання кожен день задають сотні людей. Прямо зараз ви отримаєте дуже докладну відповідь.

Скільки білка в білку?    

Харчова цінність яєчного білкаЯєчний білок приблизно на 87% складається з води і на 11% з білка (протеїну). Іншу частину складають зола і різні мінерали. Жира в білку майже немає, і всі калорії виходять виключно з білків.



Необхідно відзначити, що курячий білок є найякіснішим і легше інших засвоюється організмом. Також важливо знати, що із сирого яйця наш організм засвоює на 50% менше протеїну, тому термічна обробка дуже бажана.

Якщо ви уважно прочитали статтю, яку я рекомендував на початку, то помітили, що в на 100 грамів яйця доводиться 12,7 грамів протеїну, а на 100 грамів білка всього 11,1. Як би дивно це не звучало, але в жовтку відсоток вмісту протеїну майже в півтора рази більше, ніж у білку - 16,2 проти 11,1.

Скільки грамів білка в одному яйці?

При приготуванні яйця набагато зручніше рахувати в штуках, а не в грамах. Тому багатьох цікавить, скільки білка міститься в одному яйці, а не в 100 грамах. Спеціально для цього випадку я приготував зручну таблицю.

Вміст білка в білку одного яйця

Розрахунок виконаний виходячи зі співвідношення білка і жовтка 2: 1 (в яйці приблизно третина маси становить жовток, і дві третини білок).

До речі в інтернеті є інформація, що в 1956 році одна курка знесла яйце вагою 454 грами! Не знаю, правда це чи ні, але яйця вагою 150 грамів точно зустрічаються в природі. Один з останніх випадків було зафіксовано у Великобританії, відзначилася несучка по імені Джесіка.

Найбільше куряче яйце

Ще один цікавий випадок - це наявність в яйці декількох жовтків. Двухжелтковие яйця трапляються в 6 випадках з 1000, а в 1977 році було зафіксовано яйце з дев'ятьма жовтками!

Тепер ви знаєте не тільки, скільки білка міститься в курячому білку, але і пару цікавих фактів про яйця. Так що я можу з почуттям виконаного обов'язку можу закінчувати статтю :)


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Скільки грам білка в білку яйця? А також кілька цікавих фактів про яйця