5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Норма гемоглобіну в крові у жінок, чоловіків і дітей.

РедагуватиУ обранеДрук

Норма-гемоглобіну-в-крові

Ця стаття займе небагато місця, так як її зміст, по суті, полягає в декількох цифрах і невеликих поясненнях. Говоримо сьогодні про норму гемоглобіну в крові.

Визначається цей показник при самому звичайному аналізі крові «з пальця» за допомогою приладу під назвою гемометр Салі і вимірюється в грамах на літр (г / л). Саму методику я описувати не буду, але вона досить проста. Кому цікаво легко знайдете інформацію в мережі.

Норма гемоглобіну знаходиться в досить великому діапазоні і залежить в першу чергу від статі і віку. Що стосується результатів, то підвищений рівень зустрічається не часто, а от низький гемоглобін - Це вельми поширений випадок.

Норма гемоглобіну у жінок.

Різні джерела мають розбіжність у кілька відсотків. Я вирішив взяти дані з листочка, який видають у лікарні, коли направляють на аналіз :)

Отже, норма гемоглобіну у жінок становить 120-160 г / л. Значення в чому залежить від менструального циклу: самі крововтрати природно відображаються на результаті, плюс гормональні зміни дають про себе знати.

Норма гемоглобіну у вагітних жінок.

Під час вагітності в організмі жінки відбуваються деякі зміни, це відбивається і на рівні гемоглобіну. Норма для вагітних становить 110-150 г / л. Зниження нормального значення пов'язано в з тим, що обсяг крові в організмі жінки збільшується швидше, ніж виробляється гемоглобін, а залізо споживається не тільки жінкою, але і дитиною.

Норма гемоглобіну у чоловіків.

У здорового чоловіка рівень гемоглобіну в крові повинен становити 130-170 г / л. Вважається, що підвищення норми в порівнянні з жінками пов'язане зі статевим гормоном тестостероном. Як саме вони пов'язані я не знаю, але в мене зате є деякі власні припущення :)

Гемоглобін, як відомо, транспортує кисень до клітин. При фізичних навантаженнях кисню потрібно більше. Чоловік замислювався природою як мисливець. Мисливцям доводиться відчувати великі фізичні навантаження, ніж збирає ягоди. Відповідно мисливцям потрібно більше кисню, а значить і гемоглобіну, який його транспортує :)

Норма гемоглобіну у дітей.

Від статі дитини норма особливо не залежить. А ось вік потрібно враховувати обов'язково. Найвищий показник буде у щойно народженого людини.

Для зручності і наочності дані зведені в таблицю.

Вік дитини

Норма гемоглобіну г / л



1-3 дні

145-225

1 тиждень

135-215

2 тижні

125-205



1 місяць

100-180

2 місяці

90-140

3-6 місяців

95-135

6 міс. - 1 рік

100 - 140

1 - 2 роки

105 -145

3 - 6 років

110 -150

7-12 років

115 -150

13 - 15

115- 155

16 -18 років

120 - 160

Наостанок хочу ще раз нагадати, що кожен організм індивідуальний. І хоча в більшості випадків відхилення від норми пов'язано з якимись порушеннями, все ж бувають і винятки. 


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Норма гемоглобіну в крові у жінок, чоловіків і дітей.