5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Контрастний душ

РедагуватиУ обранеДрук

Контрастний-душ

Контрастний душ - це дуже цікавий і корисний інструмент для тих, хто вирішив вести здоровий спосіб життя.

Напевно, багатьом знайома ситуація, коли ви прокинулися, піднялися з ліжка і навіть вмилися, а вашим самим заповітним бажанням є повернутися в тепле ліжко і ще трохи полежати.

Саме через млявості вранці я почав приймати контрастний душ.

Бадьорий ранок - ось головна мета, якої я хотів добитися від цієї процедури. Але область застосування контрастного душу, звичайно ж, набагато ширше.

Як правильно приймати контрастний душ?

Суть цієї процедури полягає в чергуванні гарячої та холодної води. Всі неймовірно просто!

Найбільш поширені дві схеми прийняття контрастного душу, які відрізняються тільки тривалістю.

Схема 1

Спочатку ви включаєте воду комфортної температури і стоїте під душем одну, дві, три хвилини. Потім робите воду гарячою, але так, щоб не обпектися.

Стоїте під гарячою водою 10-20 секунд. Включаєте холодну воду і стоїте 20-30 секунд. Потім ще два рази повторюєте цей цикл, але з більшою тривалістю.

Приблизно так:

Комфортна температура - 1-3 хвилини

Гаряча - 10-20 секунд

Холодна - 20-30 секунд

Гаряча - 20-30 секунд



Холодна - приблизно 60 секунд

Гаряча - 20-40 секунд

Холодна - приблизно 60 секунд

Схема 2

Комфортна температура - 1-3 хвилини

Гаряча - 10-20 секунд

Холодна - 10-20 секунд

Гаряча - 10-20 секунд



Холодна - 10-20 секунд

Гаряча - 10-20 секунд

Холодна - 10-20 секунд

Я віддаю перевагу другій схемі, бо не готовий поки стояти хвилину під крижаною водою :)

Загальні правила.

Почніть поступово впроваджувати контрастний душ в свій спосіб життя. Спочатку робіть всього один контраст по 5-10 секунд, потім два, а потім переходите на три.

Можна також спочатку робити температуру води не зовсім холодною і не зовсім гарячою. Але це знижує ефективність. Краще робіть зовсім короткі, але більш контрастні перепади.

Взагалі, я для себе встановив, що основним критерієм правильності виконання контрастного душу є відчуття освіжаючої бадьорості. А от якщо ви відчуваєте озноб, то це недобре.

Запам'ятайте такі правила:

починається контрастний душ з гарячою води, а закінчується холодною.

після душу бажано гарненько розтерти рушником. Тільки не робіть цього на тих ділянках шкіри, де вона пошкоджена (подряпини, прищі і т.д.)!

Не мийте голову під гарячою водою - від цього випадає волосся.

І ще одна порада, щоб зробити процедуру прийняття душу веселіше і приємніше, рекомендую вам співати у ванній -) Але не просто так!

Вивчіть, наприклад, приспів, який ви співаєте за 15 секунд і починайте його співати, коли включіть гарячу воду. Як тільки він закінчився, перемикайте воду і починайте заново.

Думаю, ідея зрозуміла. Я використовую різні пісні для холодної та гарячої води. Для гарячої що-небудь зазвичай що-небудь з попси, а для холодної ідеально підходять пісні 30 STM або Linkin Park :!:

Користь контрастного душу.

Контрастний душ є тренуванням для шкіри і судин. Гаряча вода сприяє розширенню пір і судин, а під дією холодної, вони звужуються. Це дуже схоже на скорочення м'язів при фізичних вправах.

В результаті зміцнюється серцево-судинна система і поліпшується обмін речовин. Ще при такому тренуванні відмінно очищаються пори, і шкіра ставати більш еластичною.

Для тих, хто хоче схуднути, контрастний душ буде відмінним доповненням до дієти і фізичних вправ. Круговими рухами масажуйте окремо живіт, ноги, сідниці струменем на відстані приблизно 10 см від тіла.

Чергування високих і низьких температур є відмінним способом загартовування організму, тому регулярні процедури піднімають імунітет.

Ну і найпомітнішим ефектом є бадьорість всього організму. На мій погляд, контрастний душ - найефективніший засіб пробудження.

Протипоказання для контрастного душу.

Не варто приймати контрастний душ, якщо у вас гіпертонія або інші серцево-судинні захворювання, захворювання крові, коли ви хворієте застудою або грипом, при загостреннях будь-яких інших захворювань. Всіх обмежень я тут перелічити не зможу, та й не знаю я їх все :)

Взагалі кожен організм індивідуальний, тому краще проконсультуватися з лікарем, перед тим, як почнете приймати контрастний душ. Так, якщо ви вагітні, то консультація ОБОВ'ЯЗКОВА!

До речі, хотів дізнатися, хто і коли вперше придумав цю процедуру, але не зміг знайти такої інформації. Так що якщо хтось знає, поділіться зі мною інформацією в коментарях.


РедагуватиУ обранеДрук

» » » Контрастний душ