5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Чи можна їсти на ніч?

РедагуватиУ обранеДрук

Можна-ли-є-на-ніч?

Донедавна було широко поширена думка про те, що вечірні прийоми їжі сприяють набрання зайвих кілограмів. Один за іншим дієтологи робили подібні заяви.

Але в останні десятиліття було проведено чимало досліджень, результати яких поставили під сумнів вищенаведений постулат. Давайте розберемося, чи можна їсти на ніч чи ні.

Що стосується зайвої ваги, то я дотримуюся наступного думки: все залежить від кількості калорій, споживаних в добу. Саме до такого висновку дійшов американський дієтолог Ашима Кант. Результати його спостережень показали, що ніякої залежності між часом у їди і набором ваги не існує.

Ще ви напевно чули про те, що можна їсти після 18:00. На мій погляд, це повна маячня! Пізніше напишу про це окрему статтю, де приведу неспростовні докази своєї правоти :)



Але чому ж тоді раніше думали, що пізня їжа додає кілограми? У мене на цей рахунок свою особисту думку. Якщо людина не стежить за кількістю калорій, то є велика ймовірність що до вечора він уже набере свою норму. Відповідно калорії від з'їденої у вечірні години їжі будуть зайвими.

А якщо врахувати, що ввечері людина зазвичай знаходиться в такій обстановці, де нічого не перешкоджає процесу поїдання, то калорій можна набрати чимало. Трохи поясню. Днем люди зайняті (навчаються або працюють), та їхню увагу зосереджується на їжі. Крім того умови, в яких вони знаходяться також обмежують можливість споживання їжі (не будете ж ви собі щопівгодини робити по бутерброду на робочому місці).

Що ж відбувається ввечері? Ми приходимо додому і можемо їсти в будь-який час скільки нам захочеться. Таким чином, ввечері можна вжити дуже багато калорій. Може бути саме з цієї причини і вважалося, що пізні прийоми їжі провокують зайву вагу.

Чи можна їсти на ніч?

З калоріями і зайвими кілограмами більш-менш зрозуміло. Але є інша причина, по якій потрібно обмежувати прийом їжі перед сном. Шкідливо засипати, коли у вас в шлунку залишилася неперетравлені їжа.

Справа в тому, що коли ми засинаємо, то шлунок перестає працювати, і залишки їжі будуть знаходиться в ньому до самого ранку. Це не здорово, тому що їжа буде гнити.

Також я чув протилежну версію: так як у шлунку залишилася їжа, то він буде півночі її переварювати, а відповідно не зможе повноцінно відпочити. Виходить своєрідне нічне чергування для травної системи.

Я не медик, і тому не знаю яка з цих версій правильна. Але висновок в будь-якому випадку однаковий - не варто набивати повний шлунок перед сном.

Тепер давайте звернемо увагу на наступне: різні продукти перетравлюються різний час. Наприклад, м'ясо перетравлюється близько 4 годин, а яблука 40 хвилин. Відповідно м'ясо можна їсти за 4 години до сну, а яблука за 40 хвилин до сну. Ось така логіка. Тому ввечері слід вживати більш легку їжу.

І останнє, якщо перед сном вас мучить сильне почуття голоду, то краще його позбутися, адже воно може перешкодити вам заснути. Про те, яким продуктами краще втамувати голод перед сном читайте у статті «Що можна їсти на ніч?» (Вона найближчим часом з'явиться на блозі).


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Чи можна їсти на ніч?