5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Норма артеріального тиску. Який тиск нормальний у людини?

РедагуватиУ обранеДрук

Норма-артеріального-тиску

Нещодавно я помітив, що раніше майже не писав статей на теми, пов'язані з артеріальним тиском. Більше ніж за рік на сайті з'явилася тільки одна стаття про продукти, що знижують тиск. А адже майже у половини населення нашої планети є проблеми по цій частині!

Так що тема дуже актуальна і сайт, присвячений здоровому способу життя, просто не має права залишити її без уваги. А найголовніше, що я можу поділитися з вами своїм особистим досвідом, так як з гіпертонією знайомий ще зі школи.

Виправляти своє упущення я розпочну зі статті про норму артеріального тиску. Всі чули, що 120/80 - Це ідеальне значення, про нього ще часто говорять «як у космонавта». А що насправді? Невже для всіх існує єдина норма? І який тиск все-таки вважається нормальним?

Офіційна медицина дотримується наступної шкали вимірювання:

Нормальне тиск для людини



Не раз бачив таку табличку в кабінеті у лікаря-кардіолога. Правда недавно я чув новина, що 140/90 останнім часом офіційно вважається нормальним.

Звичайно, норма артеріального тиску залежить від віку людини. Особливо відрізняється від еталонних 120/80 тиск у дітей. Для однорічної дитини верхнє значення 95/65 - це норма.

У тих же лікарських кабінетах мені зустрічалася і така таблиця:

Норма артеріального тиску для різного віку

Виходить, що 120/80 - це значення, визнане офіційною медициною як норматив для дорослої людини. Але все-таки останнім часом все частіше йдеться про те, що нормальний тиск для кожної людини своє.

І дійсно існує багато людей (зазвичай це дівчата), які відмінно себе почувають, при тиску 90/60, а коли тонометр показує 120/80 їм стає не по собі. Є й зворотні випадки. Один лікар розказував, що знає людину з тиском 180/100, який при цьому відмінно себе почуває.

З цього приводу я б хотів поділитися деякими міркуваннями. Хороше самопочуття при підвищеному (пониженому) тиску - це реальність. Сам в цьому переконувався не раз. Але от як це позначиться на здоров'ї потім?

Якщо ви, наприклад, в чайник наллєте воду вище позначки «мах», то він все одно впорається зі своєю функцією і приготує окріп. Але якщо так робити постійно, то, швидше за все, ризик поломки сильно зросте.

Мені здається, щось схоже відбувається з організмом. І при високому тиску підвищується ризик серйозних серцево судинних захворювань (інфаркту та інсульту).

Тому, я думаю, що 140/90 в молодому віці найчастіше не є нормальним тиском, навіть якщо ви при цьому добре себе почуваєте.

А що ви думаєте з цього приводу і яке артеріальний тиск вважаєте нормальним?


РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Норма артеріального тиску. Який тиск нормальний у людини?